REKLAMA

To może być trudny weekend na niemieckich drogach - problemy na granicach
Utworzona: 2020-05-21

ADAC ostrzega przed większą liczbą korków w związku z długim weekendem w Niemczech.

REKLAMA
Dziś(czwartek) przypada Wniebowstąpienie Pańskie i jest dniem wolnym od pracy w Niemczech. Pomimo mniejszego ruchu z powodu epidemii koronawirusa, należy liczyć się z korkami na autostradach zwłaszcza w obszarach metropolitalnych, takich jak Hamburg.

Jak informuje rmf24.pl na wjazd do Polski trzeba czekać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Wielokilometrowe korki są w Świecku, Słubicach, Jędrzychowicach, Kołbaskowie i Zgorzelcu. Kolejka samochodów do przejścia w Jędrzychowicach zaczynała się w niemieckim Weisenbergu i miała ok. 30 kilometrów. Zakorkowane było również Goerlitz w kierunku do przejścia na moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. W obu przypadkach na odprawę trzeba było czekać 7 godzin. W ciągu godziny zator do Jędrzychowic zwiększył się o 5 kilometrów i sznur samochodów ciągnął się na odcinku 35 kilometrów. Nie poprawiła się też sytuacja w kierunku Zgorzelca - samochody po niemieckiej stronie stały m.in na krajowej szóstce, 99 i 115.

Według ADAC, kierowcy na północy kraju, zwłaszcza podróżujący autostradami A1 i A7 oraz na trasach w kierunku wybrzeża, muszą się uzbroić w cierpliwość z powodu wzmożonego ruchu. Oprócz fali osób powracających w niedzielę należy się również przygotować na zwiększone natężenie ruchu ciężarowego, ponieważ w czasie trwania epidemii nie obowiązuje świąteczny i weekendowy zakaz ruchu pojazdów ciężarowych.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels