REKLAMA

W zawieszeniu
Utworzona: 2020-03-25

CNH Industrial N.V. jest kolejnym producentem środków transportu, który poinformował o zawieszeniu produkcji w swoich europejskich zakładach w związku z pandemią COVID-19. Przerwa rozpoczęła się w miniony piątek i potrwa dwa tygodnie.

Przedstawiciele spółki CNH Industrial N.V. poinformowali, że z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw spowodowanych chorobą COVID-19 zawieszono większość operacji montażu w europejskich zakładach koncernu od 20 marca na dwa tygodnie. Zawieszenie dotyczy zakładów spółki produkujących pojazdy użytkowe i specjalne oraz maszyny rolnicze i budowlane. Jak zapewniono, CNH Industrial prowadzi konsultacje ze związkami zawodowymi i radami zakładowymi w sprawie tymczasowego zamykania i ponownego otwierania zakładów.

Większość fabryk podzespołów będzie funkcjonować nadal, ale z mniejszą intensywnością oraz rygorystycznie przestrzegając zarządzeń krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych. Chodzi o kontynuację dostaw do zakładów produkcyjnych spółki znajdujących się poza Starym Kontynentem. Europejskie magazyny części oraz większość placówek dealerskich również pozostanie otwarta, aby utrzymać niezakłóconą obsługę pojazdów będących w dyspozycji klientów.

Decyzja o zamknięciu europejskich montowni na dwa tygodnie jest podyktowana zakłóceniami w naszym europejskim łańcuchu dostaw, które nie pozwalają na sprawne funkcjonowanie. W okresie tymczasowych przestojów będziemy również przeprowadzać dalsze kompleksowe dezynfekcje i dokładne czyszczenie pomieszczeń. Spółka poważnie traktuje zdrowie i dobrostan wszystkich swoich pracowników. Wdrażamy wszelkie środki służące zapewnieniu im ochrony, a także pomagające w ograniczaniu rozprzestrzeniania się pandemii
— zapewnił Hubertus Mühlhäuser, dyrektor generalny CNH Industrial.
Spółka powołała także globalny zespół zadaniowy ds. COVID-19, który stale monitoruje sytuację na wszystkich rynkach, na których działa firma. Chodzi o szybkie reagowanie na popyt zgłaszany przez klientów oraz zapotrzebowanie na serwis.

Źródło: Iveco Poland
Do ulubionych