REKLAMA

Transportowe serca dla dzieci
Utworzona: 2019-10-07

Firma Adar i targi "TransLogistica Poland" są współorganizatorami akcji charytatywnej pod nazwą "TSL Dzieciom". Jej celem jest zgromadzenie pieniędzy na pomoc Wiosce Dziecięcej w Karlinie, która ma pod opieką ponad 300 milusińskich. W pomoc zaangażowali się transportowi celebryci.

SOS Wioski Dziecięce to miejsca, gdzie trafiają osierocone i porzucone dzieci, w wielu przypadkach nie kochane przez rodziców. Dostały od życia kopniaka, a zadaniem ich opiekunów jest stworzenie im warunków zbliżonych do życia w rodzinie. Tutaj mogą zapomnieć o ciężkich przeżyciach, poczuć bezpieczeństwo, miłość i troskę ze strony dorosłych. Opiekunowie pomagają im uporać się z negatywnymi emocjami. Jeśli to możliwe, placówki utrzymują kontakt z rodzicami biologicznymi. Dla dzieci są to często trudne chwile, gdy słyszą od bliskich zapewnienia, że wrócą do domu, ale na obietnicach się nierzadko kończy.

Jedną z takich placówek jest Wioska SOS w Karlinie, w której przebywa obecnie ponad 300 dzieci. Pieniądze zgromadzone w ramach akcji "TSL dzieciom" zasilą kasę ośrodka. Zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych podopiecznych, specjalistyczną opiekę medyczną (np. porady neurologa czy ortopedy), zakup okularów czy aparatu ortodontycznego. Chodzi jednak nie tylko o zaspokajanie podstawowych potrzeb edukacyjnych i zdrowotnych, ale również stworzenie możliwości rozwijania pasji i pokazanie, jak wartościowo można spędzać wolny czas. Ważną rolę w tych działaniach odgrywa sport, który uczy współpracy, odnajdywania motywacji i dążenia do celu mimo trudności. Dzieci w Karlinie mają możliwość udziału w zajęciach z pływania, piłki nożnej czy jazdy konnej.

Chętni, którzy chcą dać dzieciom szansę na lepszą przyszłość mogą przekazywać środki on-line za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Oprócz wpłat pieniędzy, można wziąć udział w aukcji charytatywnej na Facebooku lub kupić koszulkę z limitowanej serii "Pan Szofer". Finał akcji odbędzie się 6 listopada podczas targów "TransLogistica Poland" w Warszawie. Jej inicjatorzy liczą na to, że podczas imprezy skarbonka napełni się sporą kwotą.

Akcję wspiera kilkunastu blogerów związanych z transportem drogowym, m.in. Tkaczykowski, Nasierowski, Adrian Trucker & Paker, Kempa Trucker, Miki Dabes, Dzidziuś Volvo, Siofer Majucha, Patrycja Rzenno "Almerka", Siofer Malina, Szybki Majkel, Sebastian - kierowca ze Szwecji, Artdrive, Sokół On The Road oraz Adamos Interior.

Dwaj pierwsi, niezwykle popularni w mediach społecznościowych, odwiedzili Wioskę SOS w Karlinie we wrześniu. Pojechali tam zestawem ciężarowym, który wzbudził olbrzymie zainteresowanie podopiecznych ośrodka. Największe emocje towarzyszyły wejściu do kabiny, zajęciu miejsca za kierownicą i użyciu sygnału dźwiękowego. Kto wie, może niektóre z tych dzieciaków zostaną kiedyś zawodowymi kierowcami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji.

Źródło: Adar
Grafika poglądowa
Do ulubionych