REKLAMA

Na pierwszy ogień GigaSpace i BigSpace
Utworzona: 2019-08-30

W Tychach odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych egzemplarzy nowych Actrosów spółce Epo-Trans Logistic S.A. – znanej nie tylko na Śląsku firmie, która niedawno odebrała wyróżnienie dziennika “Rzeczpospolita” dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży TSL.

Epo-Trans zamówiło łącznie 21 sztuk flagowego ciągnika Mercedes-Benz nowej generacji. Pierwsze dwa z nich zostały ostatnio przekazane przedstawicielom firmy, a kolejnych 19 ma zasilić flotę przewoźnika do końca roku. W uroczystym przekazaniu kluczyków wzięli udział: prezes firmy Piotr Ozimek, jego syn Paweł Ozimek, członek zarządu i utytułowany zawodnik eco drivingu, a także kierowcy.

W ciągu wielu lat współpracy z marką Mercedes-Benz odebraliśmy łącznie około 250 Actrosów. Z najnowszym modelem wiążemy duże nadzieje, jeśli chodzi o ekonomiczność, ale zainteresowały nas też innowacje techniczne, na przykład system MirrorCam, który pozwoli kierowcom lepiej kontrolować otoczenie pojazdu niż tradycyjne lusterka. Świetnym rozwiązaniem jest również nowa wersja sprawdzonego systemu Predictive Powertrain Control, uwzględniająca drogi lokalne. Nasi kierowcy dawno przekonali się do jazdy z tym inteligentnym tempomatem, a teraz, jak myślę, zyskali dodatkowe ułatwienie
– powiedział Piotr Ozimek, odbierając symboliczny kluczyk.

Na parkingu przed stadionem piłkarskim w Tychach stanęły dwa nowe Actrosy 1851 – jeden w kolorze srebrno-szarym z kabiną GigaSpace i drugi polakierowany na biało z kabiną BigSpace w wersji SoloStar Concept. Trafiły od razu w ręce kierowców, dla których będą nowym miejscem pracy – obydwa zostały skonfigurowane zgodnie z ich potrzebami wynikającymi z charakteru wykonywanych zadań.

Jestem dumny z tego, że możemy się cieszyć zaufaniem tak innowacyjnej firmy jak Epo-Trans. Jestem pewny, że go nie zawiedziemy i nowy Actros, najbardziej innowacyjna ciężarówka na rynku, spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje
– wyraził przekonanie Piotr Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska.
W uroczystości przekazania pojazdów wzięli również udział reprezentujący Mercedes-Benz Sosnowiec Tomasz Bultrowicz, dyrektor handlowy, Janusz Klimczok, szef serwisu samochodów ciężarowych, a także opiekun handlowy klienta Mariusz Urbański.

Źródło: Mercedes-Benz Trucks Polska
Do ulubionych