REKLAMA

Zaparkował na drodze i szykował się do spania - kierowca ciężarówki w areszcie
Utworzona: 2019-05-15

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca zawodowy, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i będzie odpowiadał przed sądem.

REKLAMA
14 maja br. tuż po godzinie 21 policjanci dostali zgłoszenie, że drogą krajową numer 8 w stronę Ząbkowic Śląskich jedzie prawdopodobnie pijany kierowca ciężarówki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Gdy znaleźli się na miejscu, zobaczyli zaparkowany na światłach, dokładnie na pasie umożliwiającym skręt w prawo, samochód wraz z naczepą. Gdy otworzyli drzwi kabiny mężczyzna właśnie szykował się do spania… 40 latek nie miał pojęcia gdzie jest, był bardzo zdziwiony widokiem policjantów, bo jak twierdził przecież zjechał na parking i zamierza się przespać.

Nic dziwnego, że tak twierdził, bo po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności 40 latek mógł faktycznie odpocząć, ale w policyjnym areszcie. Tą samą trasą, innym samochodem jechał pracownik tej samej firmy transportowej, który przeparkował skład na parking.

40 latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i będą mu postawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Źródło: policja
Do ulubionych