REKLAMA

750-tysięczna Scania trafiła do polskiej firmy Kaross
Utworzona: 2018-12-05

Z linii produkcyjnej holenderskiej fabryki w Zwolle zjechała 750-tysięczna Scania. Jubileuszowy ciągnik S450 „King of the Road” trafił do firmy Kaross z Pysznicy koło Stalowej Woli.

Kaross to firma transportowo-spedycyjna realizująca przewozy na trasach krajowych i międzynarodowych. Specjalizuje się w transporcie kontenerów morskich wszystkich typów, a także kontenerów chłodniczych na terenie Europy Zachodniej. Jubileuszowa Scania to nie pierwszy pojazd tej marki we flocie przewoźnika z woj. podkarpackiego. Wszystkie ciągniki z gryfem w logo zostały wyposażone w akcesoria tuningowe w postaci orurowania, dodatkowego oświetlenia, podświetlanego logo, a także charakterystyczne oklejenie, dzięki czemu wyróżniają się na drodze.

Inwestujemy w rozwiązania, które gwarantują realizację zadań transportowych na najwyższym, światowym poziomie. Wybraliśmy pojazdy Scania i ofertę ich importera ponieważ szukaliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby biznesowe – konieczność dotrzymywania terminów, dbania o bezpieczeństwo transportu oraz zapewnienia kierowcom najwyższego komfortu jazdy
– komentuje najnowszy zakup Karolina Kotwica-Surowaniec, właścicielka firmy Kaross.

Fabryka w Zwolle pracuje ponad pół wieku – pierwsza Scania zjechała z linii produkcyjnej w 1964 r. Ciężarówki są tam montowane na dwóch liniach produkcyjnych – dziennie powstaje ok. 180 sztuk, wyłącznie na indywidualne zamówienia klientów. Na wyprodukowanie 100 tysięcy samochodów trzeba było czekać 22 lata (1988), a 500-tysięczny pojazd opuścił zakład w grudniu 2010 r. Scania przewiduje, że milionowy pojazd zjedzie z taśmy prawdopodobnie w ciągu sześciu lat. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz automatyzacji wielu procesów produkcyjnych rocznie trafia do odbiorców ok. 40 tysięcy ciężarówek szwedzkiej marki.

Źródło: Scania
Do ulubionych