REKLAMA

Wiedzą jak radzić sobie z brakiem kierowców
Utworzona: 2018-08-09

Firmy europejskie stoją przed wielkim problemem braku wykwalifikowanych kierowców. Szacuje się, że z tego powodu 20% niemieckich ciężarówek nie jest wykorzystywanych. Tymczasem, firma Girteka Logistics nie tylko powiększyła wielkość swojej floty do 5.000 ciężarówek i 5.500 przyczep, ale również liczbę zatrudnionych kierowców z 8.000 w styczniu br. do 10.000 w sierpniu.

Girteka Logistics z powodzeniem odpowiada na rosnący popyt na usługi transportowe, realizując swój plan, zgodnie z którym do roku 2021 wielkość floty ma osiągnąć 10.000 ciężarówek, a liczba kierowców – 20.000 – mówi Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny.

Od 10 lat, firma uczestniczy w procesie profesjonalizacji sektora logistycznego, w ramach którego firmy transportowe przekształcają się w coraz większe przedsiębiorstwa o zasięgu ogólno-europejskim. W roku 2017 firma odnotowała 30% wzrost, a w tym roku wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa pozostanie na poziomie dwucyfrowym.

Nasz model biznesowy w sposób istotny różni się od naszych międzynarodowych konkurentów, takich jak DSV, DB Schenker, DHL czy Kühne & Nagel, ponieważ posiadamy własne pojazdy i zatrudniamy własnych kierowców. Dzięki naszym zasobom jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość oraz sprostać rosnącemu popytowi, co daje nam wiodącą pozycję na rynku mówi Kaas Mortensen, dyrektor odpowiedzialny za zarządzanie zmianami w firmie.

Girteka Logistics znalazła rozwiązanie problemu braku kierowców, który dotyka branżę logistyczną od pewnego czasu, ale tak jak wszytkie firmy w tym sektorze, musi radzić sobie z rosnącymi kosztami działalności. Wynika to z wielu czynników, takich jak rosnące koszty wynagrodzeń, wymagania prawne nakładane przez UE oraz regulacje prawne poszczególnych państw, koszty zakwaterowania w hotelach, minimalne stawki wynagrodzeń obowiązujące w różnych krajach, rosnące ceny paliwa.

Pod wpływem wielu czynników, koszty transportu drogowego w Europie szybko rosną, a jednym z nich są znaczne niedobory kadrowe wśród kierowców. Altualnie analizujemy nasze koszty, aby dostosować ceny naszych usług do poziomu rynkowego mówi Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny.

Girteka Logistics nadal realizuje proste a przy tym skuteczne inicjatywy poprawy sposobu prowadzenia swojej działalności, począwszy od zaawansowanych procedur rekrutacji i szkolenia kierowców, a skończywszy na stworzeniu zewnętrznego laboratorium, które umożliwi dalszy rozwój technologiczny. W roku 2018 firma planuje zrealizować 450.000 przewozów, tym samym zapewniając sobie pozycję niekwestionowanego lidera w branży logistycznej.

Źródło: Girteka Logistics
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA