Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Od 1 lipca obowiązek uiszczania niemieckich opłat drogowych dla pojazdów powyżej 3,5 t

Utworzona: 2024-06-27


Obowiązek uiszczania opłat drogowych na niemieckich autostradach i federalnych drogach szybkiego ruchu wkrótce zostanie rozszerzony.

Wcześniej dotyczył on tylko pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 7,5 tony. Od 1 lipca 2024 r. pojazdy i zespoły pojazdów o DMC (tzGM) powyżej 3,5 tony będą również podlegać opłatom drogowym. Obowiązek ich uiszczania dotyczy wyłącznie pojazdów przeznaczonych lub wykorzystywanych do transportu drogowego towarów. W przypadku zestawów pojazdów obowiązek płacenia myta powstaje tylko wtedy, gdy DMC pojazdu ciągnącego przekracza 3,5 tony. Nowe regulacje wprowadzają też kilka wyjątków, między innymi dla pojazdów przedstawicieli handlowych. Łącznie ponad 50 000 km niemieckich dróg federalnych i autostrad podlega opłacie drogowej. Myto jest obliczane na podstawie odległości pokonanej przez pojazd i stawki opłaty drogowej podanej w eurocentach za kilometr, która obejmuje udział w emisji CO2, zanieczyszczeniu powietrza, generowaniu hałasu i zużywaniu infrastruktury.

🚩Stawki opłat drogowych za kilometr od 1 lipca 2024 r.

(w centach/km) nowe (stare)Axxès, dostawca usług cyfrowych i rozwiązań w zakresie opłat drogowych w Europie, obecnie rozszerza swoją ofertę dla pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony. Oznacza to, że firmy transportowe i menedżerowie flot mogą również w przypadku tej klasy pojazdów polegać na sprawnej i płynnej obsłudze procesu poboru opłat drogowych. B'Moov jest intuicyjnym w obsłudze urządzeniem firmy Axxès, służącym do poboru opłat, które można szybko i łatwo zainstalować w pojeździe. Dzięki niemu opłaty drogowe mogą być przetwarzane automatycznie nie tylko w Niemczech, ale i w 12 innych europejskich państwach - łącznie w 17 sieciach poboru opłat. Oszczędza to czas i koszty. W ramach jednej faktury z jasnym podziałem kosztów użytkownicy otrzymują przejrzyste, comiesięczne rozliczenia pozwalające na wgląd w dowolnym momencie we wszystkie opłaty drogowe. Raporty uwzględniają podział na trasy i pojazdy. Urządzenie do poboru opłat wykorzystuje technologie geolokalizacyjne i telekomunikacyjne. Dzięki temu, oprócz monitorowania pojazdów, B'moov umożliwia również śledzenie transportu w czasie rzeczywistym i przesyłanie danych do zewnętrznych platform logistycznych, co ułatwia zarządzanie łańcuchem dostaw.

Źródło: Axxès
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels