Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trucks & Machines

Przywracają ciężarówki i naczepy do życia
Utworzona: 2023-07-16

Firma Truck Service Polska, zajmująca się kompleksową naprawą samochodów ciężarowych oraz naczep od dwóch lat działa już w nowej siedzibie w Drogomyślu.

Serwis posiada nowocześnie wyposażony warsztat oraz szybki dostęp do części. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, priorytetem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie z zastosowaniem oryginalnych części oraz w oparciu o fabryczną technologię naprawy. Dzięki wiedzy wykwalifikowanych pracowników z bogatym doświadczeniem serwisowym w wykonywaniu napraw pojazdów z wykorzystaniem oryginalnych części, w oparciu o zalecaną przez producenta technologię naprawy, klienci serwisu mogą być pewni wysokiej jakości świadczonych usług.

Naprawy i serwis samochodów oraz naczep

Truck Service Polska świadczy wszelkie usługi związane z naprawami i serwisem samochodów ciężarowych, naczep, przyczep, autobusów, samochodów specjalistycznych, maszyn rolniczych itp. Firma zajmuje się też kompleksową likwidacją szkód komunikacyjnych w systemie bezgotówkowym. Specjalizuje się w prostowaniu ram samochodów ciężarowych i naczep, a w szczególności w kompleksowych naprawach powypadkowych. Wykonuje naprawy powypadkowe naczep i przyczep takich marek, jak Schmitz, Krone, Schwarzmuller, Wielton, Mega, Benalu, Fliegl, Bodex, Zasław, Gras, STAS oraz wielu innych. Naprawiane są również pojazdy specjalne, np. pompy do betonu, betonomieszarki, śmieciarki, pojazdy asenizacyjne, zamiatarki drogowe. Na miejscu wykonywana jest geometria ram i układów jezdnych w oparciu o pomiar laserowy firmy Josam. Posiadacze nowych naczep i przyczep Wielton, Langendorf, Fruehauf, Schwarzmuller, Fliegl, Mega, Benalu, Zasław mogą skorzystać z napraw oraz przeglądów gwarancyjnych. Kolejne usługi to montaż oraz adaptacje zabudów pojazdów ciężarowych: hakowej, dźwigowej, kontenerowej, a także naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów ciężarowych, dostawczych, lakierowanie naczep i przyczep.

Co ich wyróżnia?

Truck Service Polska jest autoryzowanym serwisem Ford Trucks, dzięki czemu użytkownicy pojazdów tej marki są szybko i profesjonalnie obsłużeni w zakresie napraw gwarancyjnych, pogwarancyjnych, jak również w bezgotówkowym usuwaniu szkód komunikacyjnych. Truck Service Polska od wielu lat współpracuje z czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Serwis legitymuje się również autoryzacją producentów naczep Wielton, Langendorf, Fruehauf, Schwarzmuller, Mega, Benalu, Zasław, Fliegl, które obsługuje w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Truck Service posiada własną mieszalnię lakierów, wykorzystując komponenty Spies Hecker i Novol. Firma jest także autoryzowanym przedstawicielem Knorr Bremse, Haldex, SAF i JOST. Dzięki aktywnej kooperacji z producentami pojazdów i naczep oraz Inter Cars, Martex i Winkler, serwis jest szybko zaopatrywany w części zamienne, co znacznie skraca czas naprawy pojazdów. Obecność w sieci Q Service Truck pozwala Truck Service realizować naprawy flotowe w oparciu o zgłoszenia Motointegrator Flota.

Profesjonalne prostowanie ram

Do prostowania i napraw ram w Truck Service wykorzystywane są przyrządy pomiarowe, pompy i siłowniki hydrauliczne oraz ramy i nitownice do nitowania nitów stalowych w ramach. Do podgrzewania ram używa się podgrzewaczy indukcyjnych, dzięki czemu nie zmienia się struktury stali konstrukcyjnych oraz nie naraża instalacji pojazdów na uszkodzenia, które mogą powstać podczas używania otwartego płomienia z palnika.


Pomoc drogowa na zawołanie

Truck Service Polska jest partnerem 24/7 ADAC, która jest największym w europie operatorem Assistance. Flota samochodów warsztatowych pozwala na niezawodną pomoc drogową oraz holowanie każdego rodzaju pojazdu, od samochodu osobowego po ciężkie samochody ciężarowe i autobusy. Przedsiębiorstwo oferuje dojazd do każdego klienta, którego pojazd ciężarowy uległ awarii. W przypadku chęci skorzystania z usług wystarczy zadzwonić. Gdy naprawa samochodu ciężarowego na drodze okaże się niemożliwa, serwis zapewnia transport do warsztatu, który mieści się w Drogomyślu (przy drodze krajowej nr 81, woj. śląskie). Firma dysponuje specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu sprawnie i fachowo odholuje każdy rodzaj ciągnika siodłowego, również z naczepą. Holuje samochody ciężarowe, niezależnie od ich rozmiarów i masy.

Jak przebiega proces naprawy powypadkowej?

Po dostarczeniu pojazdu następują oględziny rzeczoznawcy ubezpieczyciela. Kolejnym etapem jest przygotowanie kosztorysu, w oparciu o technologię naprawy dopuszczoną przez producenta, a potem naprawa, z wykorzystaniem części zamówionych u producenta lub u autoryzowanego dystrybutora części zamiennych. Oczywiście przewidziano akceptację kosztorysu przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Cały proces kończy badanie techniczne ponaprawcze, pomiary ramy, ustawienie zbieżności kół oraz ocena ponaprawcza rzeczoznawcy towarzystwa ubezpieczeniowego. Później, po wystawieniu faktury za naprawę, pojazd może być wydany klientowi.

Cały materiał w najnowszym wydaniu Trucks & Machines
Do ulubionych Trucks & Machines
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels