Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W trasie, kilka dni po przeglądzie, z pękniętymi tarczami hamulcowymi
Utworzona: 2023-01-31

Kontrola drogowa dla kierowcy zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, wydaniem zakazu dalszej jazdy i mandatem karnym. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im kary pieniężne.

Do ujawnienia nieprawidłowości doszło kilka dni temu na DK 2 koło Siedlec. Tam patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Ciężarówka należąca do polskiej firmy jechała dopiero na załadunek. Kontrola stanu technicznego wykazała w naczepie usterkę niebezpieczną. Przy kole na drugiej oraz trzeciej osi stwierdzono pęknięcia tarcz hamulcowych na całej ich szerokości. Tarcze w takim stanie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mogły rozpaść się w trakcie jazdy i zablokować koła.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że naczepa przeszła pozytywnie badanie techniczne osiem dni przed kontrolą drogową. W tej sytuacji o zaistniałym fakcie powiadomiony zostanie starosta sprawujący nadzór nad stacją kontroli pojazdów, gdzie przeprowadzono ostatnie badanie techniczne naczepy.

Źródło: WITD Radom
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels