Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Nie potrzebuje kierowcy ani oleju napędowego
Utworzona: 2022-11-21

Einride zaprezentowała najnowszy model pojazdu autonomicznego Gen 2 Rigid Large.

Jest on teraz wyposażony w większą przestrzeń ładunkową, zmodernizowany zestaw czujników, może poruszać się z większą prędkością i jest w stanie poruszać się także w nocy dzięki urządzeniom noktowizyjnym. Pojazd ma trafić do użytku klientów od 2023 r. Zmodernizowano również interfejs do zdalnej obsługi autonomicznych pojazdów Einride (Remote Interface), który dysponuje teraz większą liczbą ustawień i możliwości konfiguracji monitora.Możemy utorować drogę do prawdziwie zrównoważonej przyszłości, jeśli przestaniemy myśleć o transporcie jako odizolowanym sektorze, w którym chodzi jedynie o dostarczenie towaru z punktu A do B. Nowa wizja wymaga uwzględnienia całego ekosystemu. Od samego początku firma Einride kierowała się tym właśnie celem. Dzisiaj możemy nie tylko pochwalić się naszym rozwojem i ciągłymi innowacjami, które są wdrażane, ale także pokazać, w jaki sposób inni spedytorzy mogą wykorzystać wypracowane przez nas podejście i zastosować nasz ekosystem w swoich łańcuchach dostaw powiedział Robert Falck, założyciel i dyrektor generalny Einride.
Linia produktów Einride oparta na modelu „pojemności transportowej jako usługi” została zaktualizowana wraz z wprowadzeniem stacji ładowania producenta. Umieszczone w strategicznych punktach przy drogach, stacje Einride umożliwiają łatwe i niezawodne ładowanie ciężarówek elektrycznych. W wybranych punktach będą się również znajdować centra operacyjne zapewniające niezawodne działanie floty, a także strefy odpoczynku dla kierowców. Pierwsze stacje zostały otwarte w różnych punktach Szwecji, a pierwszy obiekt w Stanach Zjednoczonych ma powstać w pobliżu portu w Los Angeles. Jego budowa ma ruszyć i zakończyć się w przyszłym roku. Stacja umożliwi eksploatację ciężarówek Einride do realizacji zleceń klientów, a także będzie dostępna dla pojazdów innych producentów, biorąc pod uwagę, że będzie w stanie obsłużyć do 200 pojazdów.

Firma zaprezentowała także Einride Saga, inteligentną platformę mobilności towarowej, która zostanie od teraz udostępniona szerszej grupie spedytorów i przewoźników. Użytkownicy będą mogli generować i przeglądać główne wskaźniki efektywności, rejestrować i śledzić postępy w osiąganiu celów w zakresie emisji oraz uzyskiwać przydatne informacje na temat wszystkich punktów kontaktu z odbiorcą przesyłki, korzystając z danych pochodzących z całego ekosystemu transportowego.

Źródło: Einride
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels