Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Karta paliwowa pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i pozbyć się zmartwień: jak ją wybrać?

Karty paliwowe ułatwiają codzienne życie i pracę wielu kierowcom. Ale od dawna są używane nie tylko do zakupu paliwa. Wielu dostawców oferuje również inne korzyści. Jak wybrać kartę paliwową?

Karty paliwowe są używane głównie do zakupu paliwa, ale można ich również używać do płacenia za niektóre artykuły spożywcze. Wyglądem przypominają klasyczne karty płatnicze, ale to tylko pozory.

Jak to działa?

Karta paliwowa jest powiązana z kontem dostawcy, a na rynku dostępne są karty typu pre-paid lub post-paid.

Karty paliwowe typu pre-paid działają poprzez zasilenie konta jeszcze przed zakupem samego paliwa. Z kartą paliwową możesz dokonywać zakupów oraz płatności do zasilonej kwoty.

Karty paliwowe typu post-paid dają dłuższy okres płatności, ponieważ nie płacisz za paliwo do końca okresu rozliczeniowego. Dlatego nie warto wkładać pieniędzy na konto i myśleć o tym, ile można z niego wypłacić, jednak niektóre karty post-paid mogą mieć ustawiony maksymalny limit wypłat, czyli ile możesz wydać z konta w danym okresie.

Co kupujesz za pomocą karty paliwowej?

Dziś karty paliwowe służą nie tylko do zakupu paliwa. Na przykład możesz ich również używać do płacenia za mycie samochodów, parkowanie, naprawy lub opłaty za przejazd. Należy jednak wcześniej zgłosić chęć płatności kartą paliwową - różni dostawcy oferują różne warunki.


Karty paliwowe są powiązane z wybranymi sieciami stacji benzynowych, więc wybierz taką kartę, abyś mógł ją użyć w sieci firmy, z której najczęściej korzystasz.

Rodzaje kart paliwowych - co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie?

Karty paliwowe produkują poszczególne sieci stacji benzynowych, za pomocą tych kart paliwowych otrzymujesz indywidualne ceny i możliwość ich wykorzystania za granicą. Następnym typem są tzw. uniwersalne karty paliwowe, które następnie możesz użyć na wielu stacjach benzynowych, ale nie zawsze będą akceptowane za granicą. Korzyści związane z kartą paliwową zależą w tym przypadku od dostawcy.

Zalety kart paliwowych

Największą zaletą kart paliwowych jest to, że kontrolujesz wydatki na paliwo, co ułatwi Ci zarządzanie finansami. Często wiążą się one z wyższymi cenami paliw i innymi korzyściami. Ponadto ochroni Cię przed nieuczciwymi transakcjami dzięki funkcji bezpieczeństwa, która zapobiega niewłaściwemu użyciu karty.

Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels