Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Amator spedytorem?

Utworzona: 2021-01-22


Niebawem, osoby bez doświadczenia zawodowego, które wykazują predyspozycje i są zainteresowane pracą w branży transportowej będą mogły skorzystać z Akademii BFI.

W pierwszej edycji projektu udział wezmą trzy osoby, którym chcielibyśmy zaoferować możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń w spedycji. Podczas trwającego kilka tygodni szkolenia uczestnicy zapoznają się z teorią oraz praktyką zawodową – zależy nam, aby przekazać pigułkę ogólnej wiedzy branżowej oraz tej, którą wypracowaliśmy w ramach BFI. Dzięki temu adepci uzyskają bazę umożliwiającą postawienie pierwszych kroków w zawodzie spedytora wyjaśnia Maciej Zawadzki Lider zespołu BFI i jednocześnie opiekun merytoryczny Akademii BFI.

Szkolenie teoretyczne zajmie około 40 godzin, podczas których uczestnicy poznają podstawy prawa transportowego, konwencji CMR, zasady czasu pracy kierowcy, ogólnej charakterystyki sprzętu wykorzystywanego w transporcie.

Na takie kompendium nałożymy pewnego rodzaju filtr oparty o specyfikę w poszczególnych działach – czym charakteryzuje się firma, jakie usługi sprzedaje, jakie są jej wartości, jak wygląda struktura i ostatecznie z jakimi obowiązkami zmierzy się osoba, która zakończy szkolenie tłumaczy Maciej Zawadzki.

Po zakończeniu teorii uczestnicy rozpoczną proces wdrażania się do obowiązków na danym stanowisku polegający na realizacji zadań, które na co dzień wykonują pełnoprawni spedytorzy. Pomysłodawcom zależy, aby pierwsze szlify powtarzalnych czynności wywołały poczucie przynależności do zespołu i pewność w czynnościach, takich jak obsługa programów TMS oraz kontaktach z kierowcami, przewoźnikami i naszymi partnerami, z którymi na co dzień współpracujemy. Praktyczne szlify poparte teorią pozwolą w perspektywie czasu na przygotowanie do pracy na samodzielnym stanowisku spedytora na równi z pozostałymi członkami zespołu, tak by kolejne osoby, które dołączą do BFI jako asystenci miały pole i możliwość czerpania od nowych osób dzięki czemu spółka zachowa ciągłość szkolenia.

Na ogłoszenia o pracę w BFI aplikuje dość duże grono zainteresowanych. Rozpatrujemy nie tylko tych kandydatów, którzy legitymują się dużym doświadczeniem, ale również takich z cechami charakteru, które pozwolą im odnaleźć się w branży, która od wszystkich wymaga otwartości, umiejętności pokonywania przeszkód, zdolności komunikacyjnych i językowych. Jeżeli kandydat ma podstawowe doświadczenie w pracy z ludźmi przykładowo pracując jako kelner czy sprzedawca, a do tego studiował logistykę i transport wzbudza nasze zainteresowanie. Z taką osobą chcemy się spotkać, porozmawiać i przekonać się, czy te cechy pozwolą stać się silnym ogniwem zespołu BFI ma pewność Zawadzki.

Założeniem Akademii BFI jest stworzenie zawodowej szansy, która z uwagi na brak doświadczenia okazała się niemożliwa u innych pracodawców z branży.

Myślę, że to bolączka wielu młodych osób, które chcą, czują się na siłach, ale nie są w stanie udowodnić w CV swojej przydatności. My jesteśmy gotowi, aby szukać i oszlifować te spedycyjne diamenty oferując pracę u nas. Dając szansę osobie bez doświadczenia inwestujemy w nią czas i środki finansowe potrzebne do wyszkolenia przy użyciu potrzebnego sprzętu i chcemy, aby docelowo taki kandydat przejawiał chęci i potencjał na długoterminowe zatrudnienie w naszej firmie. Wtedy obie strony będą miały satysfakcję i wspólna droga potrwa długie lata. Marzy nam się sytuacja, w której wszyscy kandydaci wykażą się zaangażowaniem i oczekiwanymi kompetencjami, a my będziemy w stanie zaoferować im wszystkim zatrudnienie. Bierzemy pod uwagę, że adept w toku nauki odkryje, iż ze spedycją zupełnie mu nie po drodze – dla nas oznacza to jasny i sprawiedliwy sygnał, ale niezależnie od obaw takie ryzyko bierzemy na siebie. Poczucie odpowiedzialności za uczestników jest duże, osobiście w życiu dostałem podobną szansę, otrzymując propozycję pracę w branży bez doświadczenia, jedynie po okresie praktyk. Doceniłem to bardzo i myślę, że możliwość wykorzystałem, więc chciałbym, aby kolejni zainteresowani branżą mogli doświadczyć tego samego. Zupełnie nie czuję się mentorem, za to sprawi mi wiele satysfakcji, jeśli choć jedna z tych osób będzie kilka zawodowych kroków dalej niż przed szkoleniem podkreśla Lider zespołu BFI.

Pierwsze spotkanie dla adeptów w transporcie rozpocznie się 25 stycznia br. Do końca 2021 zostały zaplanowane trzy cykle Akademii BFI, równolegle z prowadzonymi rekrutacjami dla specjalistów.

Źródło: BFI
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels