Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warunki wynajmu samochodu na lotnisku w Balicach

Lotnisko w Balicach jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów lotniczych w Polsce. Wpływa na to sąsiedztwo Krakowa, który ludzie tłumnie odwiedzają zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Często z tego lotniska korzystają też turyści kierujący się w Tatry.

Aby móc wygodnie poruszać się po okolicy, często potrzebne jest auto. Jakie są warunki wynajmu samochodu na lotnisku w Balicach?

Dokumenty i ubezpieczenie

Niezbędnym dokumentem, bez którego nie ma możliwości wynajmu samochodu, jest dowód tożsamości oraz karta kredytowa lub debetowa, na której można dokonać preautoryzacji środków. Oczywiste jest również to, że oprócz dokumentu tożsamości w formie paszportu lub dowodu osobistego należy obowiązkowo mieć przy sobie aktualne prawo jazdy. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia zarówno od kolizji, jak i od kradzieży auta w trakcie jego wynajmowania. Wszystkie informacje na temat ubezpieczenia oraz ewentualnych kosztów powinny zostać zawarte w umowie najmu podpisanej podczas odbioru samochodu. Warto też pamiętać, że koszty ewentualnych mandatów spoczywają wyłącznie na kierowcy.

Formy rozliczenia oraz kaucje

Wypożyczalnie najczęściej akceptują tylko i wyłącznie płatności karta kredytową. Podczas zawierania umowy zostaje dokonana na karcie preautoryzacja, czyli zablokowanie kwoty, jaka została wstępnie wyliczona za wynajem pojazdu. Jest to zabezpieczenie zwrotu samochodu dla wypożyczalni, jednak nie stanowi jeszcze finalnego rozliczenia z klientem. Część wypożyczalni, które zajmują się wynajmowaniem samochodów, oprócz kosztu wynajmu doliczają również kaucję. Warto wiedzieć, że firma Carfree to wypożyczalnia samochodów w Krakowie ,która jako jedna z niewielu nie pobiera kaucji od obywateli Polski.

Warunki konieczne

Jednym z warunków koniecznych do wypożyczenia samochodu jest posiadanie aktywnego prawa jazdy oraz ukończenie stosownego wieku. Wyklucza to wypożyczanie samochodu przez osobę, która nie ma prawa jazdy bądź jest nieletnia. W zależności od wypożyczalni granice są postawione na różnym poziomie. Najczęściej wymagane jest, aby kierowca miał prawo jazdy dłużej niż rok, natomiast kwestia wieku jest już bardziej zróżnicowana i waha się od minimum 19 do 25 lat. Górnej granicy wieku najczęściej nie ma. Istotny jest również poziom paliwa w baku wybranego pojazdu. Większość wypożyczalni oddaje wypożyczającemu samochód z pełnym zbiornikiem i również takiego zwrotu oczekuje. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony, zostają naliczone dodatkowe koszty.

Rezerwacja odbiór oraz zwrot samochodu

Duża część wypożyczalni oferuje możliwość rezerwacji samochodu przez internet. Dzięki temu mamy pewność, że pojazd będzie spełniał nasze oczekiwania. Carfree to wypożyczalnia w Krakowie, która oferuje też podstawienie samochodu w dowolne miejsce w mieście lub na lotnisko. Również warunki zwrotu mogą zostać indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta.

Wyjazd za granicę

Duża część wypożyczalni umożliwia swoim klientom wyjazd poza granice Polski, jednak najczęściej należy o tym fakcie uprzednio poinformować usługodawcę. Może mieć to już miejsce w trakcie wypożyczenia podczas kontaktu z konsultantem. Warto jednak pamiętać, że niektóre wypożyczalnie mają ograniczenia dotyczące konkretnych krajów, do jakich można pojechać ich samochodami.

Wypożyczenie samochodu na lotniskach nie jest zadaniem trudnym. Trzeba spełnić tylko kilka podstawowych warunków, aby móc cieszyć się wypożyczonym pojazdem. Więcej pożytecznych informacji można uzyskać w artykule: Wynajem aut - wypożyczenie samochodów w 4 prostych krokach
Do ulubionych

Fotografie


Photo by Josh Hild from Pexels