Pomyślne przejście na bezemisyjny transport nie sprowadza się jednak wyłącznie do posiadania floty pojazdów bateryjno-elektrycznych w połączeniu z wydajnymi ładowarkami. Aby opracować efektywne rozwiązanie z myślą o specyficznych potrzebach danego klienta, trzeba uwzględnić wiele czynników, takich jak wielkość floty, zastosowanie pojazdów, harmonogramy ładowania, szczytowe zapotrzebowanie na energię, stawki za prąd i potencjalne nadwyżki z samodzielnie wytwarzanej energii elektrycznej. Pod uwagę brana jest również przepustowość sieci energetycznej.
Michael van Rijen, dyrektor PACCAR Power Solutions zapewnia, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy, firma dostosowuje rozwiązania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, biorąc pod uwagę najnowsze dane i technologie. Ponadto zapewnia pełne wsparcie w zakresie wdrożenia swoich zaleceń, także w przypadku projektów obejmujących kompleksową mikrosieć z panelami słonecznymi, systemem magazynowania energii w akumulatorach (BESS), zaawansowanymi systemami zarządzania energią (EMS) i szybkimi ładowarkami. Firma jest partnerem biznesowym, który pomaga klientom podejmować właściwe decyzje, umożliwiające realizację obranej przez nich strategii zrównoważonego rozwoju.
Nasze rozwiązania można przystosować do automatycznego obrotu samodzielnie wytworzoną energią słoneczną. Klienci mogą też odsprzedawać ją w konkurencyjnych cenach innym podmiotom. Oczywiście oferujemy też rozwiązania obejmujące same stacje ładowania. Dzięki bogatej ofercie usług i sprzętu wraz z DAF Trucks wyznaczamy kierunek rozwoju prężnego modelu biznesowego dla zrównoważonego transportuŹródło: DAF Trucks
przekonuje Michael van Rijen.