Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jak zmienił się transport?

Utworzona: 2024-09-03


Od pierwszej edycji Kongresu Nowej Mobilności upłynęło 5 lat, a w tym czasie na polskim rynku zrównoważonego transportu zmieniło się bardzo wiele. Liczba osobowych samochodów elektrycznych na krajowych drogach wzrosła 15-krotnie, zaś dostawczych i ciężarowych - 18-krotnie.

W zakresie zrównoważonego transportu dokonało się wiele kluczowych zmian. Jednak są one nadal nie wystarczające w szczególności jak popatrzymy na pozycję Polski na tle Unii Europejskiej kontekście rozwoju elektromobilności. W transformacji napędowej wyprzedza nas nie tylko Europa Zachodnia ale też kraje z regionu CEE. Podczas Kongresu Nowej Mobilności kluczowi przedstawiciele branży zrównoważonego transportu podejmą dyskusję jak zmienić tą sytuację oraz odpowiedzą m.in. na pytanie na jakim poziomie rozwoju sektor nowej mobilności znajdzie się za kolejne 5, 10 i 25 lat? komentuje Aleksander Rajch, członek zarządu PSNM.
Istotnych pytań związanych z równoważonym transportem będzie o wiele więcej. Dlatego organizatorzy Kongresu Nowej Mobilności zaplanowali trzy dni intensywnych debat, warsztatów, prelekcji, paneli, okrągłych stołów, keynote i prezentacji. Stanowić one będą platformę spotkań i wymiany doświadczeń zarówno podmiotów już aktywnych na rynku zeroemisyjnych technologii, jak i tych zainteresowanych ich rozwojem w ramach swoich organizacji.

Tegoroczny Kongres Nowej Mobilności odbywać się będzie w wyjątkowo ciekawych czasach. Już od stycznia 2025 roku Polska przejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Będzie to niezwykle ważny czas, który może przyczynić się do zwiększenia tempa rozwoju zrównoważonego transportu. Wrześniowa konferencja stanowić będzie niepowtarzalną okazję, by w gronie kluczowych interesariuszy zainicjować dyskusję o szansach i wyzwaniach regionu CEE związanych z transformacją sektora transportu oraz jak nasz kraj może na tym skorzystać zaznacza Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSNM.

Siedem ścieżek tematycznych

Program Kongresu Nowej Mobilności składa się z siedmiu ścieżek merytorycznych, które odzwierciedlają globalne trendy.
👉 Poland Drives e-Mobility to platforma współpracy kluczowych interesariuszy sektora elektromobilności w Polsce, gromadząca liderów tego sektora.
👉 Urban New Mobility Summit to ścieżka poświęcona rozwojowi nowych, zeroemisyjnych form mobilności w miastach, z udziałem kilkuset samorządowców.
👉 eHDV Forum to cykl merytorycznych debat skupionych na obszarze zeroemisyjnego transportu ciężkiego, kluczowego dla polskiego PKB.
👉 Battery Day powered by EBA250 to konferencja producentów i ekspertów technologii bateryjnych, wspierana przez Europejski Alians Bateryjny (EBA250).
👉 New Mobility Industry Forum to platforma dialogu biznesu i administracji w zakresie nowej polityki przemysłowej i gospodarki kraju.
👉 Hydrogen Mobility Forum to forum kluczowych interesariuszy komercyjnego upowszechnienia technologii wodorowych w transporcie.
👉 New Mobility Engineering and Technology Symposium to konferencja naukowa inżynierów i ekspertów R&D, przedstawicieli kadry akademickiej, jak również liderów rynku.

Tegoroczny Kongres rozpocznie ścieżka tematyczna Poland Drives e-Mobility. Inicjatywa skupiać będzie kluczowych interesariuszy polskiego rynku elektromobilności, a jej celem jest wspólne wypracowanie rozwiązań mających na celu przyspieszenie transformacji sektora transportu w Polsce w kierunku zeroemisyjnym. Jednym z kluczowych aspektów dyskutowanych podczas KNM będą m.in. przyłącza dla OSD i zmiany prawne, które muszą zostać zaimplementowane, aby zrealizować cele stawiane przed Polską m.in. w ramach Rozporządzenia AFIR mówi Jan Wiśniewski, dyrektor Centrum Badań i Rozwoju PSNM.

Unikalna strefa EXPO

Integralną częścią Kongresu Nowej Mobilności jest strefa wystawiennicza. Na 15 tys. metrów kwadratowych swoje produkty i usługi zaprezentuje 200 wystawców z regionu CEE. Wśród nich znajdą się m.in. producenci i importerzy pojazdów elektrycznych, producenci i operatorzy stacji ładowania, producenci baterii, części i komponentów oraz przedstawiciele branży recyklingu akumulatorów, sektora odnawialnych energii i wielu innych. Odwiedzających czeka szereg premier i możliwość poznania wachlarza zeroemisyjnych technologii z pierwszej ręki.

Sympozjum naukowe

Uczestnicy KNM 2024 trzeciego dnia (26.09) będą mogli wziąć udział również w zupełnie nowym wydarzeniu: Międzynarodowym Sympozjum Naukowo-Techniczne Nowej Mobilności, które objęte zostało patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kongres Nowej Mobilności rozpoczyna się 24 września i będzie trwał 3 dni. W tym czasie na 5 scenach wystąpi ok. 400 prelegentów, którzy omówią ponad 160 zagadnień związanych z rozwojem nowej mobilności. Bilety są dostępne na stronie www.kongresnowejmobilności.pl.

Źródło: PSNM
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels