Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowcy zawodowi na bakier z przepisami - nagranie

Utworzona: 2024-06-10


Podczas policyjnej akcji „Zero tolerancji”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących S5 oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji, powodowanych przez nadmierną prędkość bądź niewłaściwe wyprzedzanie, ukarano kilku kierowców samochodów ciężarowych.

W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy, którzy przy pomocy drona monitorowali ruch w rejonie węzła komunikacyjnego w podbydgoskim Pawłówku. Podczas akcji czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych. Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia związane z nieprawidłowym wyprzedzaniem. Te okazały się bolączką ośmiu kierowców samochodów ciężarowych. Trzech zostało ukaranych mandatem karnym, czterech pouczono, a w stosunku do jednego z nich zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ okazało się, że nie posiada uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu.

Policjanci przypominają, że w Polsce zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na drogach szybkiego ruchu (autostradach i drogach ekspresowych) obowiązuje od 1 lipca 2023 roku. Dotyczy on pojazdów kategorii N2 (DMC od 3,5 do 12 ton) oraz N3 (DMC powyżej 12 ton). W przypadku, gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 1000 złotych i 8 punktów karnych.Źródło: policja
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels