Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Powiększony magazyn mroźniczy w strategicznej lokalizacji w woj. pomorskim

Utworzona: 2024-05-27


Lineage, specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, ogłosił otwarcie swojego rozbudowanego zakładu magazynowania mroźniczego w Lęborku.

W związku z ciągłymi staraniami Lineage, aby zaspokoić potrzeby klientów w szybko rozwijających się gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej, rozbudowa zwiększyła pojemność magazynu mroźni o około 30%, powiększając jego całkowitą pojemność do ponad 40 000 miejsc paletowych. W magazynie wdrożono też mobilne systemy regałowe. Otwarcie rozbudowanego obiektu to kolejny, po otwarciu regionalnej siedziby w Warszawie w listopadzie 2023 roku, krok wzmacniający obecność firmy w Polsce.

Dotrzymujemy naszych zobowiązań wobec Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej podjętych, gdy w zeszłym roku otworzyliśmy naszą regionalną centralę w Warszawie. Oprócz naszego nowo rozbudowanego obiektu w Lęborku, posiadamy również magazyn mroźniczy z ponad 43-tysiącami miejsc paletowych w Gdańsku, w jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe.
Według danych portu, w ciągu dekady obiekt w Gdańsku odnotował wzrost przeładunków o około 170%, osiągając 68,2 mln ton w 2022 roku. Region pomorski wyraźnie staje się wiodącą siłą polskiej gospodarki. Dzięki ekspansji i rozbudowie magazynu, Lineage dalej umacnia się na pozycji lidera wśród dostawców usług magazynowania w kontrolowanej temperaturze w regionie powiedział Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage.
Źródło: Lineage
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels