Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ponad 3 tysiące nielegalnych przewozów odpadów - 48 osób z zarzutami

Utworzona: 2024-05-14


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzą śledztwo dotyczące fałszowania dokumentacji związanej z transportem i utylizacją odpadów. Przestępcza działalność zagrażała ludziom, zwierzętom oraz środowisku. W działaniach uczestniczą również Krajowa Administracja Skarbowa i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi.

Śledczy zidentyfikowali członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem niebezpiecznymi odpadami, fałszowaniem dokumentacji oraz porzucaniem odpadów na wynajętych nieruchomościach w kilku województwach. Grupa wykonała ponad 3000 transportów odpadów o łącznej masie około 70 tys. ton, co miało legalnie kosztować ponad 490 mln zł. Straty podatkowe oszacowano na 1,6 mln zł.

W wyniku przeszukań w województwach łódzkim, opolskim, śląskim i lubelskim zabezpieczono dokumentację finansowo-księgową i nośniki danych. W sprawie podejrzane są 48 osoby, którym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, używania nierzetelnych faktur oraz powodowania zagrożenia dla ludzi i środowiska. Tymczasowe aresztowanie zastosowano wobec 14 z nich.Źródło: CBŚP/KAS
Fotografie: materiał archiwalny CBŚP
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels