Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wyprzedzał na A4 z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Utworzona: 2024-04-19


Kierowcy zawodowemu, za lekceważenie postanowień sądowych, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania.

Dla przypomnienia, w lipcu ubiegłego roku został wprowadzony zakaz wyprzedzania na drogach ekspresowych i autostradach przez ciężarówki. Ma on wpłynąć na poprawę ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Niestety, nie wszyscy kierowcy przestrzegają tych przepisów, muszą się więc liczyć z prawem przewidzianymi konsekwencjami. Przekonał się o tym 53-latek z województwa mazowieckiego zatrzymany przez patrol ruchu drogowego ze Złotoryi. Mężczyzna wyprzedzał inny pojazd na autostradzie A4. W związku z popełnionym wykroczeniem otrzymał mandat karny w wysokości 1 tysiąca złotych, a do jego konta zostało dopisanych 8 punktów karnych.

Na tym jednak nie zakończyła się policyjna kontrola. Sprawdzenie uprawnień kierującego wykazało, że mężczyzna miał wydany 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie zastosowanie się do postanowienia sądu jest przestępstwem, za które 53-latek odpowie karnie.

Źródło: policja
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels