Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

79 ton bez zezwolenia

Utworzona: 2024-04-16


Zespół pojazdów o długości blisko 25 metrów i wadze 79 ton, poruszający się bez zezwolenia na przejazd, zatrzymali inspektorzy z kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na autostradzie A1 w okolicy Torunia inspektorzy ITD z Bydgoszczy skontrolowali pojazd członowy, na naczepie którego znajdował się żuraw samochodowy. Zespół pojazdów miał długość 24,5 metra i ważył 78,65 ton, a naciski grupy trzech osi ciągnika wynosiły 35,7 tony. Natomiast wysokość zestawu wraz z przewożonym żurawiem przekraczała 4 metry. Na przejazd pojazdu ciężarowego o masie ponad 40 ton, przekroczonej długości i wyższych niż dopuszczalne naciskach osi przewoźnik powinien posiadać odpowiednie zezwolenie – w tym przypadku kategorii V, wyznaczające m.in. bezpieczną trasę i określające warunki przejazdu. Przewoźnik zezwolenia jednak nie miał. Nie było też wymaganego przepisami pojazdu pilotującego, zabezpieczającego przejazd.

Wobec przedsiębiorstwa wykonującego transport pojazdem nienormatywnym zostały wszczęte postępowania o nałożenie kar pieniężnych. Zespół pojazdów z żurawiem trafił na parking strzeżony.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels