Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ruszają zmasowane niemieckie kontrole ciężarówek - 4000 funkcjonariuszy, 500 punktów kontrolnych

Utworzona: 2024-04-13


15 i 16 kwietnia br. funkcjonariusze będą prowadzić działania na A2 i A24, a 17 kwietnia br. na terenie całych Niemiec odbędzie się szereg kontroli drogowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w transporcie towarowym.

Rosnąca konkurencja i presja terminów w branży transportowej to niektóre z przyczyn, które skłaniają wielu kierowców do przekraczania dopuszczalnego czasu pracy i jazdy oraz skracania okresów odpoczynku. Często prowadzi to do zmęczenia kierowcy. Zdarzają się także usterki techniczne i brak odpowiedniego zabezpieczenia ładunku. Konsekwencją są często poważne wypadki drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych, których skutki bywają tragiczne dla ludzi, infrastruktury i społeczeństwa. Ogólnokrajowy dzień działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zwraca uwagę na wyzwania i problemy występujące w branży transportowej, ponieważ sektor ten ma ogromne znaczenie dla całego społeczeństwa powiedział minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stübgen.

🚩 W poniedziałek 15 kwietnia br. policja w Brandenburgii skupi się na sprawdzaniu umiejętności kierowania pojazdami w południowej części Berlina i przeprowadzi wstępną kontrolę komercyjnego transportu pasażerskiego i towarowego na autostradzie A2.
🚩Kolejna kontrola odbędzie się we wtorek 16 kwietnia br. z naciskiem na rozproszenia uwagi i zachowanie minimalnej odległości w rejonie autostrady A 13.
🚩 17 kwietnia br. na terenie całych Niemiec nastąpi wzmożenie kontroli i działań prewencyjnych sił policyjnych poszczególnych krajów związkowych wraz z różnymi partnerami akcji. W przedsięwzięciu weźmie udział 4000 funkcjonariuszy, którzy zostaną skierowani do około 500 punktów kontrolnych.
🚩 Główna akcja odbędzie się w środę, 17 kwietnia br. na autostradzie A24. W kontrolach policyjnych na terenie Brandenburgii uczestniczą inne organy kontrolne takie jak Federalny Urząd ds. Logistyki i Mobilności (BALM), Służba Celna, Policja Berlińska, Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego spółki Autobahn GmbH, Stowarzyszenie Hellwach mit 80 km/h oraz Federalne Stowarzyszenie Handlu i Logistyki Towarowej (BGHW).
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels