Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Girteka wychodzi naprzeciw kierowcom

Utworzona: 2024-02-25


Europejski przewoźnik drogowy uruchamia dedykowaną platformę dla kierowców samochodów ciężarowych, która ma przede wszystkim odegrać znaczącą rolę w promowaniu tego zawodu i podkreśleniu roli jaką odgrywa w utrzymaniu ciągłości łańcucha dostaw.

Niedobór zawodowych kierowców jest dziś poważnym problemem, który osiągnął punkt krytyczny. Według Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) na świecie jest ponad 3 mln nieobsadzonych wakatów, w Europie to ponad 233 tysięcy. Sytuacja jeszcze się pogorszy, gdyż jedna trzecia kierowców samochodów ciężarowych wkrótce przejdzie na emeryturę. Brak kierowców może przełożyć się na stabilność łańcuchów dostaw, wrażliwych na wszelkie zakłócenia. Biorąc to pod uwagę, przewoźnik uruchomił dedykowaną platformę dla obecnych i przyszłych zawodowych kierowców, która ma promować ten zawód, a jednocześnie zachęcać do przyłączenia się do jej zespołu.

Girteka dla kierowców i o kierowcach

Nowa strona internetowa dla kierowców faktycznie jest platformą, która będzie dostarczać niezbędnych informacji o wszystkich możliwościach, jakie daje praca na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego. Oprócz analiz i przedstawiania korzyści związanych z wykonywaniem tej pracy w Girtece, kluczowe znaczenie będzie mieć promocja tego zawodu. Idea platformy jest prosta - poglądy, doświadczenie i wiedza zawodowych kierowców mają być argumentem dla młodych pokoleń, bez względu na płeć, który zachęci ich do rozpoczęcia kariery zawodowej na tym stanowisku.

Znaczenie dla edukacji

Platforma, uruchomiona przez przewoźnika, będzie rozwijana w ciągu najbliższych miesięcy, tak aby zapewnić obecnym i przyszłym zawodowym kierowcom zarówno dostęp do materiałów edukacyjnych, jak i cennych wskazówek oraz porad. Dodatkowo wykwalifikowani trenerzy z Grupy Girteka będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat możliwości podnoszenia jakości usług, świadczonych przez kierowców. Dostępna w dwóch wersjach językowych platforma, dzięki prostej nawigacji, przystępnym tekstom, infografikom i filmom, ma być odpowiedzią na potrzeby przyszłych pracowników firm logistycznych. Zapewni im niezbędną wiedzę, ułatwi zrozumienie specyfiki zawodu i przygotuje ich do pełnienia roli profesjonalnego kierowcy samochodu ciężarowego.

Źródło: Girteka
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels