Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ciężarówki naszpikowane nielegalnym towarem

Utworzona: 2024-02-27


Siedmiu mężczyzn odpowie za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 1,2 mln zł. Do sądu w Lublinie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Zatrzymane osoby są podejrzane o przemyt z Białorusi do Polski wyrobów tytoniowych oraz przechowywanie ich i dalszą dystrybucję. Członkowie grupy przestępczej wykorzystywali do tego celu m.in. przejeżdżające przez granicę zestawy ciężarowe, gdzie obok legalnego towaru przewożona była kontrabanda. Szacuje się, iż podejrzani mogli wprowadzić w ten sposób na obszar UE nielegalne wyroby tytoniowe o łącznej wartości 1 245 830 zł.

Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie oskarżył jednego z mężczyzn o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast kolejnych sześciu o udział w niej. Podejrzanym zarzuca się popełnianie przestępstw skarbowych polegających na uchylaniu się od opodatkowania poprzez sprowadzenie z Białorusi na obszar Unii Europejskiej, nabywanie, przechowywanie, przewożenie, pomoc w zbyciu i ukrywaniu pochodzących z przemytu celnego wyrobów tytoniowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: Nadbużański OSG/Straż Graniczna
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels