Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nie tylko dostawczaki bywają przeładowane. Ciężarówką z dmc przekroczonym o 17 ton

Utworzona: 2024-02-26


Kontrole, w których zatrzymano kilka przeładowanych pojazdów przeprowadzili inspektorzy wielkopolskiej i podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na zachodniej obwodnicy Gniezna inspektorzy zatrzymali nienormatywny zespół pojazdów. Transportowano nim z portu w Gdyni do Gniezna i Strzegomia dwa kontenery 20-stopowe załadowane stalą. Zestaw składał się z trzech pojazdów i zamiast 40 t, ważył 48 t. Przekroczony był też nacisk grupy osi naczepy. Kierowcę ukarano mandatem i zobowiązano do doprowadzenia zespołu pojazdów do stanu normatywnego. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Zdecydowanie za dużo ładunku przewożono także zespołem pojazdów, który na drodze ekspresowej nr 61 w okolicach Raczek, skontrolowali inspektorzy z suwalskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Sześcioosiowym zestawem wykonywany był przewóz drewna sosnowego na trasie Biała Piska – Suwałki. Szczegółowe pomiary ładunku i zastosowanie znormalizowanych norm przeliczeniowych wykazały, że ilość przewożonego drewna przekracza wartość dopuszczalną dla kontrolowanego zestawu. Kontrola z użyciem wagi potwierdziła przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. Zestaw wraz z ładunkiem ważył 56,75 t – za dużo o blisko 17 t. Natomiast nacisk grupy dwóch osi napędowych na drogę wynosił 22,5 t, zamiast maksymalnie 19 t. Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem karnym i wstrzymali dalszą jazdę do czasu rozładunku nadwyżki towaru. Wobec podmiotu wykonującego przewóz wszczęto dwa postępowania administracyjne.

Natomiast o blisko 2 t za dużo ważył dostawczak, skontrolowany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu w Granowie, na DK32. Leszczyńscy funkcjonariusze zatrzymali tego dnia w sumie cztery pojazdy o dmc do 3,5 t. Wszystkie były przeładowane. Kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels