Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Płonącą ciężarówką uciekł z tunelu. Polski kierowca zapobiegł tragedii w Niemczech
Utworzona: 2024-02-09

W systemie tuneli Rennsteig, w kierunku Sangerhausen, zapaliła się opona w ciężarówce przewożącej pojazdy, prowadzonej przez polskiego kierowcę. Mężczyzna mimo rozprzestrzeniającego się pożaru za wszelką cenę usiłował wyjechać z tunelu.

W trakcie nocnej jazdy tunelem kierowca ciężarówki zauważył, że zapaliła się jedna z opon lohry, na której przewoził 9 pojazdów. Zatrzymał się i próbował ugasić ogień, widząc jednak, że nie uda się go opanować nacisnął przycisk służący do wzywania pomocy znajdujący się w pobliskiej zatoce ewakuacyjnej. Następne wsiadł za kierownicę płonącego pojazdu i próbował dotrzeć do wyjazdu z tunelu oddalonego o około sześć kilometrów. W trakcie ewakuacji ogień z opony rozprzestrzenił się na całą lohrę. Dosłownie w ostatniej chwili kierowcy udało się wyjechać z tunelu, wyskoczyć z pojazdu i udać się w bezpieczne miejsce. W wyniku pożaru zapaliło się sześć z dziewięciu przewożonych pojazdów. Wyrządzone szkody szacuje się obecnie na około 250 000 euro. Dzięki odwadze i przytomności umysłu polskiego kierowcy nikt nie został ranny.

❗Do odwołania tunele "Rennsteig" i "Alte Burg" zostały całkowicie zamknięte w obu kierunkach. Trwają prace ratownicze i porządkowe.Zdjęcie i informacja: Thüringer Polizei
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels