Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DAF wybrał miejsce do produkcji baterii

Utworzona: 2024-02-20


Wybór padł na hrabstwo Marshall w stanie Missisipi gdzie powstanie zakład produkujący zaawansowane ogniwa akumulatorowe w ramach planowanej spółki joint venture.

Nowy podmiot rozpocznie w tym miejscu produkcję baterii dla użytkowych pojazdów elektrycznych, i oczekuje się, że stworzy ponad 2000 miejsc pracy na rynku amerykańskim, z możliwością dalszej ekspansji w miarę wzrostu popytu. Planowane rozpoczęcie produkcji ogniw akumulatorowych w zakładzie o mocy 21 gigawatogodzin (GWh) ma się rozpocząć w 2027 r.

Społeczności lokalne i mieszkańcy stanu Missisipi są wspaniałymi partnerami biznesowymi. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój partnerstwa za sprawą nowej fabryce ogniw akumulatorowych, która zapewni naszym klientom najlepsze na rynku, efektywne kosztowo rozwiązania bezemisyjne powiedział Preston Feight, dyrektor generalny PACCAR.
Wybór tej lokalizacji stanowi ekscytujący i namacalny krok w kierunku realizacji naszej strategii Destination Zero oraz wizji poprowadzenia branży w kierunku przyszłości bez paliw kopalnych. Cieszymy się, że możemy dołączyć do społeczności hrabstwa Marshall, aby napędzać wzrost gospodarczy i tworzyć miejsca pracy w stanie Missisipi, jednocześnie nadal rozszerzając nasze silne partnerstwa i zaspokajając różnorodne potrzeby naszych klientów powiedziała Jennifer Rumsey, prezes i dyrektor generalny firmy Cummins.
Accelera, Daimler Truck i PACCAR są liderami w procesie przejścia sektora pojazdów użytkowych na technologie bezemisyjne. Partnerzy są zaangażowani w redukcję emisji dwutlenku węgla zgodnie z postanowieniami paryskim porozumieniem klimatycznym.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels