Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kilkaset kilometrów bez rejestracji czasu jazdy
Utworzona: 2024-02-10

Na przejściu granicznym w Chyżnem, małopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów nalężący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy transport na trasie Grecja – Polska.

W trakcie kontroli stwierdzono, że ciągnik siodłowy posiadał usterkę układu oczyszczania spalin, a kierujący nie rejestrował za pomocą tachografu wymaganej aktywności i przebytej drogi. W dniach 21/22.01.2024 r. pokonał on trasę z Grecji do Polski w ciągu 24 godzin nie rejestrując na niej ponad 600 kilometrów. Podczas realizowanego w chwili kontroli kursu Grecja- Polska kierujący nie zarejestrował ponad 250 kilometrów. Powodem było zmodyfikowane oprogramowanie tachografu, przez co kierowca po wprowadzeniu odpowiedniej kombinacji przyciskami obsługi zatrzymywał pracę tachografu.

W konsekwencji, pojazd skierowano do serwisu tachografów celem demontażu zmodyfikowanego tachografu. Ponadto powiadomiono policję, która będzie prowadzić sprawę sfałszowanego oprogramowania tachografu oraz ingerencji w pracę drogomierza. Kierowcę ukarano mandatem karnym 2000 zł, wszczęto postępowanie wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem.

Źródło: WITD Kraków
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels