Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wpadli na gorącym uczynku podczas kradzieży paliwa z ciężarówek
Utworzona: 2024-02-09

Łupem mężczyzn padło łącznie blisko 2 000 litrów oleju napędowego. Policjanci podczas nocnej akcji zatrzymali 3 mieszkańców powiatu strzeleckiego.

Kilka dni temu dyżurny strzeleckiej Policji otrzymał zgłoszenie, według którego na posesji jednej z firm transportowych został zaparkowany samochód nieopodal aut ciężarowych. Z osobówki miało wysiąść trzech mężczyzn, którzy zaczęli chodzić pomiędzy ciężarówkami. Kilka dni wcześniej doszło już do kradzieży 300 litrów paliwa, więc zgłaszający miał uzasadnione podejrzenie, że i tym razem może dojść do podobnej sytuacji.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji i namierzyli wskazane osoby. Byli to mieszkańcy powiatu strzeleckiego - 39, 36 i 29-latek. Mężczyźni byli na tyle zaskoczeni obecnością policjantów, że nie zdołali ukryć celu swojej wizyty. W swoim samochodzie mieli 6 kanistrów na paliwo oraz 2 węże, które miały posłużyć do wypompowania paliwa. Przed przyjazdem patrolu zdołali już uszkodzić w jednym z pojazdów korek wlewu paliwa, by ukraść 140 litrów oleju napędowego.

Śledczy ustalili, że zatrzymani na początku stycznia z tej samej firmy przewozowej mieli ukraść 300 litrów paliwa o wartości prawie 2000 złotych. Natomiast z innej firmy transportowej, w podobnym czasie, ich łupem padło 1500 litrów paliwa o łącznej wartości blisko 10000 złotych. Mężczyznom przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem, do których przyznali się. Mieszkańcom powiatu strzeleckiego grozi teraz do 10 lat więzienia. Łupem złodziei padło łącznie blisko 2 000 litrów oleju napędowego. Policjanci podczas nocnej akcji zatrzymali 3 mieszkańców powiatu strzeleckiego.

Źródło: policja
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels