Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rekordowy rok i niesamowite wyniki

Utworzona: 2024-02-14


Firma PACCAR – właściciel marek DAF, Peterbilt i Kenworth odnotował rekordowe roczne przychody i dochód netto w 2023 r.

Doskonałe wyniki PACCAR są odzwierciedleniem rekordowych dostaw najwyższej jakości samochodów ciężarowych DAF, Peterbilt i Kenworth na całym świecie, rekordowych marż brutto dla samochodów ciężarowych, części zamiennych i innych, oraz dobrych wyników w zakresie usług finansowych. Jestem bardzo dumny z naszych pracowników i dealerów, którzy dostarczyli naszym klientom wyjątkowe samochody ciężarowe i rozwiązania transportowe ogłosił Preston Feight, dyrektor generalny spółki.
Firma PACCAR osiągnęła kwartalne przychody w wysokości 9,08 mld USD w czwartym kwartale 2023 r., w porównaniu z 8,13 mld USD odnotowanymi w tym samym okresie w 2022 r. W czwartym kwartale 2023 r. firma zarobiła 1,42 mld USD (2,70 USD na akcję rozwodnioną), czyli o 54 proc. więcej niż 921,3 mln USD (1,76 USD na akcję rozwodnioną) w czwartym kwartale 2022 r. PACCAR osiągnął rekordowe przychody w wysokości 35,13 mld USD w 2023 r., w porównaniu z przychodami w wysokości 28,82 mld USD w 2022 r. Firma zarobiła 4,60 mld USD (8,76 USD na akcję rozwodnioną) w 2023 r., w tym 446,4 mln USD po opodatkowaniu i jednorazowym obciążeniu związanym z postępowaniem cywilnym w Europie, w porównaniu do 3,01 mld USD (5,75 USD na akcję rozwodnioną) zarobionych w 2022 r. Wyłączając jednorazową opłatę, firma osiągnęła skorygowany dochód netto (non-GAAP) w wysokości 5,05 mld USD (9,61 USD na akcję rozwodnioną) w 2023 r.

PACCAR może się pochwalić najbardziej imponującą gamą nowych samochodów ciężarowych w swojej historii. Zapewniają one naszym klientom najwyższą jakość, doskonałą wydajność paliwową i niskie koszty eksploatacji. PACCAR inwestuje w kolejną generację samochodów ciężarowych Kenworth, Peterbilt i DAF, które są wyposażone w czyste silniki wysokoprężne, akumulatory elektryczne, wodorowe lub ogniwa paliwowe. PACCAR Parts i PACCAR Financial Services znacząco przyczyniły się do sukcesu firmy PACCAR i jej klientów w 2023 r. dodał Feight.
Klienci doceniają wiodącą w branży wydajność paliwową oraz komfort, jaki kierowcy oferują ciężarówki nowej generacji DAF. Tym samym samochody marki DAF mają wyjątkową przewagę konkurencyjną na europejskim rynku pojazdów ciężarowych dzięki innowacyjnej, aerodynamicznej konstrukcji z przestronnym, luksusowym wnętrzem kabiny”. W 2023 r. w Europie zarejestrowano 343 tys. samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton, a szacuje się, że w 2024 r. liczba ta sięgnie 260 do 300 tys. egz. dodał Harald Seidel, prezes DAF.
Najważniejsze wydarzenia biznesowe w 2023 r.
🚩 Firma PACCAR osiągnęła 85. kolejny rok zysku netto.
🚩 Firma PACCAR dostarczyła rekordową liczbę 204,2 tys. pojazdów na całym świecie.
🚩 PACCAR ogłosił utworzenie spółki joint venture z firmami Cummins, Daimler Truck i EVE Energy w celu produkcji ogniw akumulatorowych do pojazdów użytkowych w Stanach Zjednoczonych.
🚩 Fabryki Peterbilt Denton i Kenworth Chillicothe świętowały wyprodukowanie swojej 750-tysięcznej ciężarówki.
🚩 Firma DAF otworzyła nową fabrykę elektrycznych samochodów ciężarowych w holenderskim Eindhoven.
🚩 Ciężarówka DAF XF otrzymała nagrodę Green Truck 2023 oraz Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój.
🚩 Firma PACCAR Parts rozpoczęła budowę nowego centrum dystrybucji części w Massbach w Niemczech.
🚩 Firma PACCAR została wyróżniona przez stowarzyszenie Women in Trucking Association jako Najlepsza firma dla kobiet do pracy w branży transportowej w 2023 r.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels