Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Łączą siły na rzecz rewolucyjnych badań i rozwoju

Utworzona: 2024-01-16


MAN i ABB E-mobility ogłosiły współpracę badawczo-rozwojową w dziedzinie ładowania megawatowego.

Współpraca w obszarze badań i rozwoju należy w naszej branży raczej do rzadkości. Razem z ABB E-mobility chcemy budować pełne zaufania, trwałe i przejrzyste więzi partnerskie powiedział Thomas Nickels, starszy wiceprezes ds. inżynierii w firmie MAN.
Znaczenie współpracy międzybranżowej dla całego sektora jest szczególnie widoczne w przypadku systemu ładowania megawatowego (MCS).

Współpracujemy z podmiotami z całego sektora, aby w przyszłości zapewnić możliwości ładowania megawatowego, które jest szczególnie istotne w dalekobieżnym transporcie towarowym i pasażerskim powiedział Nickels odnosząc się do powyższej kwestii.
Prace dotyczą m.in. standardu komunikacyjnego ISO15118-20 i nowych sposobów przesyłania sygnałów. Podstawą ładowania megawatowego jest komunikacja Ethernet, która po raz pierwszy została zastosowana w transporcie elektrycznym. Wczesne testy oprogramowania i interoperacyjności z udziałem pojazdów oraz stacji ładowania powinny pomóc w jak najszybszym stworzeniu niezawodnych produktów na rozwijającym się rynku. Dlatego też współpraca, która początkowo ma trwać trzy lata, od samego początku koncentruje się na zapewnieniu dobrych doświadczeń klientom, a także na dalszym rozwoju stacji ładowania, pojazdów i oprogramowania.

Rynek potrzebuje ekosystemu, który się daje się integrować i jest niezawodny. Dlatego chcemy wspólnie opracować koncepcję współdziałania systemów MCS i CCS, która uwzględni takie kwestie, jak przestrzeń, dostawy energii i rozbudowa sieci. Szeroka wiedza, jaką dysponuje MAN pomaga nam rozwijać rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów– zarówno do zastosowania w zajezdni, jak i na drodze. System MCS będzie w przyszłości stosowany także w branży turystycznej, na przykład w samochodach kempingowych i autokarach. Przyniesie to dodatkowe wyzwania i zmianę zachowań użytkowników mówi Floris van de Klashorst, starszy wiceprezes ds. produktów i platform sprzętowych w ABB E-mobility, przedstawiając perspektywy na przyszłość.
Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels