Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zimowe szkolenia dla kierowców ciężarówek

Utworzona: 2024-01-05


Thermomax, firma z Grupy Girteka, lidera europejskiego przewozu drogowego, we współpracy z Volvo, postawiła na cyfryzację usług w ramach programu szkoleń dla kierowców, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach zimą.

Wspólna inicjatywa "Bezpieczna Jazda Zimą" rozszerza działania Girteki w ramach Akademii Kierowcy, skupiając się na szkoleniach kierowców ciężarówek w trudnych warunkach zimowych. Badania opublikowane przez European Transport Research Review w 2022 r. ukazują alarmujący wzrost ryzyka wypadkowości (RRI) o 872,9% w przypadku wypadków drogowych z udziałem samochodów ciężarowych. Zważywszy na to, że udział transportu drogowego w Europie wynosi 77%. Podczas jazdy zimą kierowcy aut ciężarowych mogą być bardziej narażeni na wypadki drogowe niż kierowcy innych pojazdów. Szczególnie jest to ważne w krajach skandynawskich, gdzie do bezpieczeństwa przywiązuje się dużą rolę.

Jednym ze sposobów zwiększenia świadomości kierowców jak warunki pogodowe wpływają na wypadkowość jest ich edukacja. Właśnie z tą myślą Girteka i Volvo uruchomiły wspólną akcję „Bezpieczna Jazda Zimą”. Jej celem jest coroczne szkolenie kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach drogowych jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Kursy obejmują wykłady doświadczonych kierowców, specjalistów Volvo, policji, straży pożarnej i administracji dróg krajowych. Elementem kluczowym są także wykłady specjalistów ds. zdrowia i żywienia, dbające o samopoczucie kierowców.

Firma, będąc świadomą wpływu zawodowych kierowców na bezpieczeństwo drogowe, prowadzi swoją Akademię Kierowców, organizując w 2023 roku ponad 15 000 szkoleń. Partnerstwo z Volvo i Thermomax nie tylko redukuje wypadkowość w transporcie drogowym, ale także zwiększa atrakcyjność zawodu kierowcy. Zgodnie z raportem Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego, poprawa bezpieczeństwa i kompetencji kierowców to kluczowy element decydujący o wyborze tego zawodu, co stawia to partnerstwo jako istotny krok w rozwoju zrównoważonego sektora logistycznego.

Źródło: Girteka
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels