Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

TIR-y na tory. Ukraiński sposób na ominięcie blokad na granicy

Utworzona: 2023-12-11


Skład testowy, składający się z 13 ciągników siodłowych z naczepami załadowanymi na platformy kolejowe wyjechał w nocy z 7 na 8 grudnia 2023 r. do stacji Hrubieszów.

Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa we współpracy z Kolejami Ukraińskimi (Ukrzaliznycia) od kilku miesięcy pracowała nad nowym projektem. Jego celem jest transport kolejowy samych naczep oraz naczep z ciągnikami siodłowymi z Ukrainy do Polski i w kierunku odwrotnym. Pierwszy skład testowy, składający się z 13 ciągników z naczepami załadowanymi na platformy kolejowe wyjechał w nocy z 7 na 8 grudnia 2023 r. do stacji Hrubieszów. Po 8 godzinach pociąg dojechał do stacji Sławków LHS. Docelowe kraje transportu dla ciężarówek to Niemcy, Szwecja i Litwa, dalszy rozwój tego projektu jest uzależniony od oceny przewozu testowego.

Koleje Ukraińskie poinformowały, że pociąg kursuje na trasie Sknyliv (Ukraina) - Sławków (Polska). Odprawa celno-graniczna ładunków odbywa się na kolejowym przejściu granicznym Izov – Hrubieszów. Problematyczne pozostają kwestie formalne związane z szybkim przekroczeniem granicy, ale trwają prace nad przyspieszeniem tego procesu. Dowóz kierowców samochodów ciężarowych z miejsca załadunku do miejsca rozładunku odbywa się autobusem.

Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels