Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Neumünster stawia na wodór
Utworzona: 2023-12-08

Kilka dni temu firma Hypion GmbH otworzyła w Neumünster (Szlezwik-Holsztyn) stację tankowania wodoru dla pojazdów ciężarowych.

Pierwszym pojazdem, który skorzystał z nowego obiektu była ciężarówka QUANTRON QHM FCEV AERO dysponująca zasięgiem do 700 km wyprodukowana przez firmę Quantron AG. Zbiorniki pojazdu mogące pomieścić 54 kg wodoru są w pełni zintegrowane z podwoziem. Zużycie wodoru jest optymalizowane przez inteligentny system zarządzania Q-ENERGY, który pozwala osiągnąć maksymalną efektywność układu napędowego złożonego z osi elektrycznej, ogniwa paliwowego, akumulatora wysokiego napięcia i pomocniczych odbiorników wysokiego napięcia. Firma zamierza dostarczyć pięć takich pojazdów lokalnym klientom, umożliwiając w ten sposób pierwsze w tej lokalizacji regularne tankowanie wodoru.

Szersze przyjęcie pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi będzie możliwe jedynie pod warunkiem wdrożenia kompleksowych ekosystemów w całym łańcuchu wartości wodoru. Stacja w Neumünster jest pierwszą w Europie stacją tankowania wodoru, która jest zgodną z rozporządzeniem o infrastrukturze paliw alternatywnych (AFIR). Dzienna wydajność stacji wynosi 2000 kg wodoru.

Źródło: QUANTRON
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels