Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemcy, Austria, Czechy i Polska pod śniegiem. Zamknięte drogi i ostrzeżenia dla kierowców
Utworzona: 2023-12-02

Z powodu silnych opadów śniegu w Monachium zamknięto lotnisko, odwołano pociągi, trudne warunki drogowe panują szczególnie na południu Bawarii. Śnieg utrudnia jazdę również na niektórych trasach w Austrii i Czechach. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na południu i północy Polski.

Niemcy

Na drogach południowej Bawarii doszło do licznych wypadków. Według Niemieckiej Służby Pogodowej opady śniegu, czasami intensywne, spodziewane są na południu i południowym wschodzie aż do sobotniego popołudnia. Obowiązują tam czerwone alerty.

Austria

Z powodu obfitych opadów śniegu na autostradzie A9 w kierunku Grazu, między Treglwang i Wald am Schoberpass, w sobotę rano utknęło około 30 ciężarówek. Zaleca się objazd przez B 113. Zamknięta jest Ennstal-Straße (B 320) w kierunku Schladming w pobliżu Gröbming. W Tyrolu trzeba było tymczasowo zamknąć autostradę A 13. Utrudnienia występowały także na B 182 między Brenner i Gries czy Lechtalstraße (B 198) między Steeg a Warth. Austriacki operator autostrad Asfinag ostrzega przed opadami śniegu w rejonie autostrady A 10, ale także na obwodnicy Wiednia (A 21), gdzie spodziewane są również opady śniegu i marznący deszcz.

Czechy

Jak poinformowała czeska policja, po porannym wypadku z udziałem ciężarówki autostrada D1 z Pragi do Brna została zablokowana, a kierowcy utknęli w 20-kilometrowym korku. Intensywne opady śniegu utrudniają jazdę głównie na południu Czech oraz na autostradach D5 koło Pilzna i D1 na Wysoczynie. W godzinach wieczornych ciężarówki ponownie zderzyły się na D1 i zablokowały autostradę w kierunku na Brno i Pragę. Utrudnienia występują też na autostradzie D2 z Brna do Bratysławy oraz wielu innych trasach.

Polska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że śniegu należy się spodziewać w sobotę niemal w całym kraju, szczególnie na południu. Przyrost pokrywy w południowo-wschodniej części Polski do 12 cm, lokalnie w Małopolsce i Podkarpaciu oraz w Lubelskim do 20 cm. Tam wystąpi też miejscami śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Jak informuje GDDKiA warunki do jazdy są trudne, ale sprzęt do zimowego utrzymania pracuje non stop, aby drogi były przejezdne.

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels