Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Za nic miał przepisy, teraz za to zapłaci
Utworzona: 2023-11-30

Ponad 65 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważyła ciężarówka z betonowymi zbiornikami. Nadmiar ładunku spowodował przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego zespół pojazdów był za długi.

Do ujawnienia nieprawidłowości doszło na ekspresowej „siódemce” koło Grójca. Tam funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z przyczepą, przewożącą cztery szamba betonowe z pokrywami. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej ładowności i nacisków osi na drogę ciężarówkę skierowano na inspekcyjne wagi. Zespół pojazdów z przewożonym ładunkiem ważył 65,4 t zamiast dopuszczalnych 40 t, z kolei naciski podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę wynosiły 28,6 t przy normie 19 t. Ponadto zespół pojazdów był za długi o 1,15 m.

Załoga kierowców nie okazała zezwolenia kat. V na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Przedsiębiorca i tak nie uzyskałby tego dokumentu gdyż ładunek był podzielny, co oznacza, że powinien przewozić mniej zbiorników. Inspektorzy zakazali dalszego transportu szamb z miejsca kontroli drogowej. Za stwierdzone naruszenia zostanie wszczęte postępowanie z ustawy prawo o ruchu drogowym, za co przedsiębiorcy grozi 18 000 zł kary.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels