Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Flota urosła o 150 ciągników, a kluczyki wręczył Jerzy Dudek

Utworzona: 2023-11-24


Firma Boekestijn Transport Service odebrała w tym roku już 150 ciągników DAF od ESA Trucks Polska. Kluczyki do jubileuszowego egzemplarza modelu XG odebrał Sjef Boekestijn, dyrektor operacyjny holenderskiej spółki. Przekazał mu je bohater z dzieciństwa – Jerzy Dudek, który sięgnął po piłkarskie mistrzostwo Holandii z zespołem Feyenoord Rotterdam.

Początki Boekestijn Transport Service sięgają 1994 roku. Firmę założyli Arno i Peter Boekestijn, którzy zaczęli od jednej ciężarówki, jednego komputera i biura zaaranżowanego w… starej sypialni. Holenderska firma od początku zaufała marce DAF i wkrótce – w 1995 roku – powiększyło firmową flotę, dołączając do niej trzy ciągniki siodłowe DAF 95. Zakupiono je z myślą o prowadzeniu transportu w krajach Europy Wschodniej, co wkrótce stało się specjalnością firmy.


W 2000 roku Holendrzy zdecydowali się na otwarcie filii w Polsce. Pierwsze lata nowego stulecia to okres dynamicznego rozwoju, dzięki któremu liczebność floty wzrosła do 68 pojazdów. W 2004 roku przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO:9001, a 10 państw Europy Środkowej weszło do Unii Europejskiej, co ułatwiło działalność przewozową. Liczbę 100 pojazdów we flocie przekroczono w 2010 r. Obecny stan posiadania to blisko tysiąc pojazdów ciężarowych. Firma ma oddziały w Polsce, Białorusi, Irlandii, Niemczech i Mołdawii. Specjalizuje się m.in. w przewozach dla branż odzieżowej, farmaceutycznej, a także towarów wysokowartościowych.

Ostatnie egzemplarze z liczącego 150 sztuk zamówienia przekazano przewoźnikowi podczas „wyjazdowego meczu” zorganizowanego na torze w Bednarach pod Poznaniem. Piłkarskie porównanie jest uzasadnione, ponieważ gościem specjalnym wydarzenia był legendarny bramkarz, związany m.in. z holenderskim futbolem. Wydarzenie było także okazją do nakręcenia wyjątkowego filmu, w którym dyrektor operacyjny i kierowcy Boekestijn Transport Service oraz Jerzy Dudek mieli okazję zaprezentować się jako… zespół piłkarski podczas decydującego meczu.


Boekestijn Transport Service to duża i prężna organizacja, w której jednak ciągle czuć ducha rodzinnej firmy. Wiemy to, bo współpracujemy z nimi od wielu lat. A w rodzinach świętuje się ważne chwile i sukcesy. W tym roku dostarczyliśmy im już 150 DAF-ów, więc chcieliśmy, by przekazanie tego jubileuszowego było niespodzianką i ciekawym wydarzeniem dla Sjefa Boekestijna i jego pracowników. Dlatego jubileuszowy ciągnik przywiózł Jerzy Dudek, legenda piłkarskiej reprezentacji Polski, Liverpoolu i Feyenoordu Rotterdam, czyli klubu, któremu Sjef kibicuje od dziecka. Co ciekawe, pierwszym sezonem, w którym Sjef zaczął chodzić na mecze na stadionie De Kuip był 1998/99, kiedy to Feyenoord z Jerzym Dudkiem w składzie sięgnął po mistrzostwo Holandii
opowiada Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.
Tegoroczne zamówienie dla Boekestijn Transport Service obejmuje 150 ciągników siodłowych DAF XG sfinansowanych w ramach leasingu fabrycznego PACCAR Financial Polska. Klient zdecydował się na wersje napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Wiodący w klasie komfort pracy i wypoczynku zapewniają wyjątkowo przestronna kabina i klimatyzacja postojowa oraz fotele z pneumatyczną amortyzacją z wykończeniem Luxury (dla kierowcy) i Comfort (dla pasażera). Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa blokada drzwi Night Lock oraz alarm gazowy ostrzegający przed zagrożeniami jakie może wywołać sprzęt do gotowania.


Od początku swojej działalności rodzina Boekestijn mocno stawiała na wdrażanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. To jeden z czynników, który pozwolił im na tak dynamiczny i efektywny rozwój. Marka DAF towarzyszy im w tej drodze oferując coraz nowocześniejsze pojazdy i usługi. DAF XG to idealne rozwiązanie dla firm, które oczekują pojazdów wiodących we wszystkich kluczowych aspektach – bezpieczeństwie, wydajności i komforcie
zapewnia Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.


Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels