Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe standardy w zakresie komfortu kierowcy. Producent uchyla rąbka tajemnicy

Utworzona: 2023-11-04


MAN TGE przechodzi kompleksową modernizację, a elektryczna furgonetka otrzymuje nazwę „Next Level”. Pierwsze egzemplarze modelu zjadą z linii w maju 2024 r.

Główne innowacje w zakresie komfortu będą widoczne na nowej desce rozdzielczej z cyfrowym wyświetlaczem. Po wejściu do kabiny wzrok przyciąga duży wyświetlacz umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu oraz system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van, który składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Connect, App Connect i MAN SmartLink, które współpracują ze smartfonami. Dalsze aktualizacje obejmą system nawigacji (także w wersji Business), które oprócz nawigacji oferują dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie głosowe, radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integrację z Alexą. Wersja Business otrzyma także ekran o przekątnej 12,9 cala.

Inne nowości na desce rozdzielczej obejmują przeprojektowaną ergonomiczną kierownicę wielofunkcyjną ze zintegrowaną dźwignią zmiany biegów na kolumnie kierownicy (w przypadku automatycznych skrzyń biegów), elektroniczny hamulec postojowy i funkcję Keyless Go. Oprócz tego kierowca ma do dyspozycji szereg uchwytów na kubki, schowki i miejsce na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego. Nawet w obecnym modelu TGE właściwości jezdne, jakość wykonania i wygląd są porównywalne z tym, jakimi charakteryzują się samochody osobowe. Dzięki innowacjom we wnętrzu kabiny, to podobieństwo jest jeszcze większe.

Nie chcemy jeszcze zdradzać wszystkich szczegółów dotyczących modelu TGE Next Level, ale nasi klienci mogą się spodziewać furgonetki, która będzie kamieniem milowym pod względem bezpieczeństwa i komfortu mówi Martin Imhoff, dyrektor marketingu produktów samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus.
MAN TGE Next Level otrzyma też nową generację jednostek sterujących, czujników i kamer. W sposób zasadniczy odnowiono też architekturę E/E, umożliwiając w ten sposób dalszy rozwój systemów wspomagających i bezpieczeństwa: w omawianym modelu dostępne będą zupełnie nowe systemy wspomagające. Dzięki tym innowacjom furgonetka MAN będzie bardziej bezpieczna zarówno dla pasażerów, jak i innych użytkowników dróg, ponieważ po raz pierwszy w wyposażeniu standardowym znajdą się niektóre systemy wspomagające, m.in. informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia i asystent parkowania.Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels