Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Zaklinował się pod wiaduktem - ściął dach ciągnika i naczepy
Utworzona: 2023-10-02

66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak B-16 zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości.

Kilkanaście minut po godz. 3.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinowała się ciężarówka. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic mu się poważnego nie stało. Od wielu godzin na miejscu zdarzenia pracują policjanci katowickiej drogówki, którzy nadzorują wyciągnięcie zaklinowanego pojazdu. Mundurowi dla pozostałych uczestników ruchu drogowego wytyczyli objazd ulicą Damrota. Ponadto policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym. Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Kierujący Mercedesem za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł i 10 pkt karnymi. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne. Na miejsce wezwany został holownik, jak również druga ciężarówka w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ uszkodzeniu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.


Źródło: policja.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels