Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Program Webfleet rozszerzony o pojazdy elektryczne

Utworzona: 2023-09-29


W pierwszej kolejności nową możliwość mogą wykorzystać firmy posiadające w swojej flocie elektryczne samochody osobowe lub dostawcze marki Mercedes-Benz, którym zapewniono dostęp do praktycznych, opartych na danych analiz dotyczących ładowania i zużycia energii.

Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, rozszerza swój program OEM.connect o obsługę pojazdów elektrycznych (EV). Pierwszym krokiem jest rozwinięcie współpracy między Webfleet i Mercedes-Benz Connectivity Services. Menedżerowie flot z elektrycznymi pojazdami marki Mercedes-Benz mogą uzyskać dostęp do danych niezbędnych do prowadzenia floty elektrycznej bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń.

OEM.connect już teraz ułatwia firmom wykorzystywanie szerokiego zakresu danych telematycznych celem redukcji kosztów, poprawy bezpieczeństwa i promocji bardziej zrównoważonej jazdy oraz maksymalizacji wydajności floty. Klienci biznesowi z flotami mieszanymi lub elektrycznymi mogą też uzyskać dostęp do dodatkowych danych dotyczących czasu ładowania, zasięgu jazdy, aktualnego stanu akumulatora, zużycia energii i innych informacji, wprowadzając numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

Wgląd w te dane pozwala menedżerom flot na lepsze dopasowanie pojazdu do poszczególnych zadań, planowanie tras, monitorowanie stanu akumulatora i zarządzanie sposobami ładowania. Planując codzienny harmonogram, menedżer floty może uwzględnić nie tylko ilość energii zużywanej przez pojazd, ale także pojemność akumulatora i wpływ stylu jazdy kierowcy na zasięg pojazdu. Dzięki temu firmy mają pełny wgląd w dane umożliwiający podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i zwiększenia wydajności, przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności danych. Ponieważ ochrona i bezpieczeństwo danych są priorytetem, operatorzy flot zachowują nad nimi pełną kontrolę.

Firmy na całym świecie korzystają z usług Webfleet, aby zwiększyć wydajność flot, zapewnić wsparcie kierowcom, podnieść poziom bezpieczeństwa, zachować zgodność z przepisami i pracować w sposób bardziej zrównoważony. W ubiegłym roku firma Webfleet odnotowała znaczący wzrost liczby pojazdów elektrycznych podłączonych do naszego systemu. Coraz więcej właścicieli firm i menedżerów flot korzysta z możliwości, jakie oferują pojazdy elektryczne. Wspólnie z Mercedes-Benz Connectivity Services tworzymy dla tych firm nową wartość, podkreślając jak ważne są dane telematyczne dla efektywnego przejścia na elektromobilność i prowadzenia wydajnej floty elektrycznej powiedział Paul Verheijen, wiceprezes ds. strategii produktowej i partnerstw w Bridgestone Mobility Solutions.
Program OEM.connect dla pojazdów elektrycznych jest dostępny dla wszystkich elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz we wszystkich krajach europejskich, w których Webfleet jest obecny. Firma zamierza wkrótce rozszerzyć program o pojazdy elektryczne kolejnych producentów.

Źródło: Centrum Prasowe PAP
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels