Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Długotrwały remont austriackich tuneli na A10
Utworzona: 2023-09-22

Generalny remont wybudowanych w latach 70. tuneli Ofenauer i Hiefler oraz łańcucha tuneli Werden (Brentenberg, Zetzenberg, Helbersberg) potrwa do czerwca 2025 roku.

Celem prac jest wyposażenie najstarszych tuneli autostradowych w Austrii i wymiana dotychczasowych systemów bezpieczeństwa w najnowszą technologię. Od września 2023 r. do czerwca 2024 r., co wiąże się z koniecznością zamknięcia jednej rury tunelu. Ze względu na duże natężenie ruchu i związane z tym wymogi prawne, prace na 14-kilometrowym odcinku zostaną zawieszone w okresie letnim od lipca do września 2024 r. W tym okresie obie nitki tunelu będą dostępne bez ograniczeń. Trzeci etap budowy rozpocznie się od ponownego zamknięcia po kolei jednej z rur tunelu.

Planowane otwarcie wyremontowanego tunelu nastąpi w czerwcu 2025 roku. Ponieważ w miesiącach zimowych natężenie ruchu jest znacznie mniejsze niż w lecie, dlatego w tym okresie prawnie dopuszcza się ruch dwukierunkowy w jeden rurze tunelu. Wstrzymanie budowy w miesiącach zimowych nie jest możliwe ze względów technicznych. W trakcie trwania prac w dni powszednie należy spodziewać się opóźnień i korków, występujących w obu kierunkach.

Aktualne informacje o sytuacji na remontowanym odcinku

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels