Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Po wypadku z udziałem polskiej ciężarówki niemiecka A2 w kierunku Hanoweru zamknięta do środy

Utworzona: 2023-09-18


Według straży pożarnej dwie ciężarówki zderzyły się przed placem budowy pomiędzy Helmstedt-West (61) i Rennau (60) dziś rano. W wyniku zderzenia zapaliła się ciężarówka przewożąca akumulatory litowo-jonowe. Jej kierowca został zakleszczony w kabinie, nie udało się go uratować.

Jak poinformowała policja w Braunschweig, kierowca polskiej ciężarówki wjechał w jadący przed nim zestaw, za którego kierownicą siedział obywatel Ukrainy. W wyniku zderzenia wybuchł pożar, którego płomienie objęły samochód z Polski. Służby ratownicze próbowały uwolnić kierowcę z kabiny, jednak nie udało im się to ze względu na szybko rozprzestrzeniający się ogień. Ugaszenie pożaru okazało się trudne, gdyż w ciężarówce, która się zapaliła, znajdowały się akumulatory. Ukraiński kierowca nie odniósł obrażeń. Autostrada A2 w kierunku Hanoweru została całkowicie zamknięta ze względu na działania gaśnicze i ratownicze. Po wstępnej ocenie miejsca wypadku przez wydział utrzymania autostrady, A2 pomiędzy Helmstedt-West (61) i Rennau (60) prawdopodobnie będzie musiała być zamknięta do godzin wieczornych 20 września br. Powodem jest konieczność całkowitego odnowienia nawierzchni w miejscu zdarzenia. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku i pożaru. Zalecany objazdu dla wszystkich jadących z Magdeburga w kierunku Braunschweig przez Helmstedt, Emmerstedt, Süpplingenburg, Schickelsheim, Königslutter am Elm, Lerchenfeld, Ochsendorf, Boimstorf, Lehr i Wendhausen.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety powyższy wypadek, to kolejne tragiczne zdarzenie, do którego doszło na niemieckiej autostradzie A2 w odstępie kilku tygodni. Pod koniec sierpnia br. również w kierunku Hanoweru miało miejsce najechanie na tył i pożar, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch kierowców ciężarówek.

Źródło: polizei
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels