Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ciężarówki miały wymontowane nadajniki GPS i zmienione tablice rejestracyjne - podejrzani zatrzymani

Utworzona: 2023-06-05


W ręce funkcjonariuszy wpadli mężczyźni w wieku od 23 do 43 lat, podejrzani o kradzież samochodów ciężarowych. W trakcie prowadzonej akcji odzyskano obydwa pojazdy.

Wzmożone działania grodziskich kryminalnych prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu kradzieży dwóch samochodów ciężarowych z naczepami, zaparkowanych na jednej z posesji w mieście. Dokładne poszukiwania w terenie już po kilku dniach doprowadziły do odnalezienia przez funkcjonariuszy obydwu pojazdów. Mercedes i MAN miały wymontowane nadajniki GPS i zmienione tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze wnikliwie zbierali i analizowali informacje o możliwych sprawcach tego przestępstwa. Ich ustalenia prowadziły aż w okolice Szczecina, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby.

Podczas przygotowanej akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali czterech wytypowanych wcześniej mężczyzn. Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły ich wspólny udział w przestępczym procederze kradzieży aut. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali także 39-latka, który najprawdopodobniej zorganizował bezprawne działania grupy.

Wszyscy zatrzymani w grodziskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży pojazdów o wartości około 200 tysięcy złotych. Wobec 39-latka na wniosek grodziskiego prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. 23-latek i 24-latek zostali objęci policyjnymi dozorami, a pozostali dwaj mężczyźni oczekują na decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: policja
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels