Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Na parkingu sprawdzisz czy jesteś zdrowy
Utworzona: 2023-05-31

1 i 2 czerwca na wybranych parkingach A2 Świecko - Konin zorganizowana zostanie akcja bezpłatnych badań profilaktycznych dla zawodowych kierowców. Przebadać się jednak będzie mógł każdy, kto będzie miał na to ochotę.

Z danych opracowania Transport Drogowy w Polsce 2021+ wynika, że na polskim rynku pracuje obecnie ok. 550 tys. kierowców zawodowych. Z badań statystycznych wynika, że tylko niecałe 24% mężczyzn w Polsce bada się regularnie, 41,5% bada się od czasu do czasu, zaś 14,3 % nie gdy nie wzięło udziału w badaniach profilaktycznych.

Zdajemy sobie sprawę, że zawodowi kierowcy znaczną część swojego życia spędzają w samochodzie. Będąc nieustannie w trasie nie mają czasu, by zadbać o swoje zdrowie. Zdarza się też, że niechęć do wykonania badań profilaktycznych tłumaczą trudnością z wcześniejszym umówieniem się na badania. Dlatego też postanowiliśmy wyjść im naprzeciw. W czasie, gdy odpoczywają na autostradowych parkingach będą mogli podejść do naszego namiotu, przy którym będzie stała karetka pogotowia i się przebadać. Warto podkreślić że wszystkie badania są całkowicie anonimowe. Ich wyniki otrzymuje wyłącznie osoba badana mówi Renata Rychlewska, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Eksploatacja.
Podczas badania ratownicy medyczni zPomogę bo mogę sprawdzą miedzy innymi: ciśnienie tętnicze, poziom glikemii, cholesterolu, masę ciała, oznaczą też BMI. Będzie również okazja do skonsultowania na miejscu wyników badań. W trakcie trwania akcji kierowcy, korzystając z alko i narkogogli będą mogli sprawdzić jak spowalniają nasze reakcje alkohol czy narkotyki. Dzięki specjalnemu urządzeniu będą mogli też zbadać widzenie zmierzchowe.

Bycie kierowcą wiąże się z ryzykiem wystąpienia między innymi chorób układu krążenia, przede wszystkim niedokrwienia serca oraz nadciśnienia tętniczego. Zawodowi kierowcy narażeni są również na ogromny stres, zmęczenie i zaburzenia wzroku. Dlatego bardzo ważne jest by oprócz badań profilaktycznych, na które trzeba znaleźć czas, zadbać też o aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietęwylicza Konrad Pierzchalski, ratownik medyczny z Pomogę bo mogę.
Obecni na MOP- ie ratownicy medyczni podpowiedzą jakich produktów unikać, a które włączyć do diety, by organizm był naszym sprzymierzeńcem i by jakość naszego życia znacznie się poprawiła. Pomogą też ustalić dalsze kroki w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań. Każdy z przebadanych kierowców otrzyma też broszurkę z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowego życia.​

Akcja będzie prowadzona:


📆1 czerwca
w godzinach: 14.00 - 16.00 MOP Chociszewo
w godzinach: 16.15 - 20.30 MOP Rogoziniec

📆2 czerwca
w godzinach: 14.00 - 16.00 MOP Gozdowo
w godzinach: 16.15 - 20.00 MOP Sołeczno

Partnerami akcji, będącej drugą odsłoną kampanii Dbajmy o siebie nawzajem, są Pomogę bo mogę oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Źródło: Autostrada Eksploatacyjna
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels