Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Większa wiedza to dokładniejsze kontrole. Europejscy inspektorzy na szkoleniu z tachografu
Utworzona: 2023-05-25

Wykłady zostały wygłoszone podczas ostatniego międzynarodowego seminarium, które odbyło się w dniach 8-12 maja w Zagrzebiu, zorganizowanego przez chorwacką Dyrekcję Policji i ROADPOL.

Tematem przewodnim był „Monitoring pojazdów ciężarowych i autobusów z naciskiem na kontrolę tachografów oraz poprawność techniczną pojazdu”. Policjanci z 15 krajów poznawali i wymieniali się doświadczeniami i wiedzą na temat zwalczania manipulacji tachografami w celu zapobiegania wypadkom drogowym z udziałem autobusów i ciężarówek.

Pierwszego dnia seminarium w siedzibie Wyższej Szkoły Policji odbyły się wykłady na temat kontroli ciężarówek wygłoszone przez ekspertów policji chorwackiej i niemieckiej. Prelegenci skupili się na nowych formach manipulacji stosowanych na drogach całej Europy. Eksperci z włoskiej policji zaprezentowali nowe urządzenia służące do bezprzewodowego pobierania danych z tachografów nowej generacji. Drugiego dnia uczestnicy seminarium przenieśli się do siedziby Chorwackiego Centrum Pojazdów, gdzie mieli okazję zapoznać się ze sposobem wykonywania przeglądów technicznych pojazdów oraz rejestracji pojazdów w Chorwacji. Na terenie stacji kontroli technicznej pojazdów zademonstrowano metody kontroli pojazdów, kalibracji urządzeń oraz wyjaśniono procedury poprzedzające rejestrację pojazdów mechanicznych.

W ostatnim dniu zaprezentowano pracę mobilnej jednostki policji ruchu drogowego z naciskiem na codzienną kontrolę samochodów ciężarowych i autobusów. Uczestnicy wzięli również udział we wspólnej akcji prewencyjno-kontrolnej pod hasłem „Monitoring pojazdów ciężarowych i autobusów”. W akcji uczestniczyli przedstawiciele policji, inspekcji drogowej, celnicy, zespół Chorwackiego Centrum Pojazdów oraz przedstawiciele Europejskiego Urzędu Inspekcji Pracy.

Źródło: ROADPOL
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels