Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przez dwa kontynenty z 60-tonowym ładunkiem

Utworzona: 2023-05-30


Dachser połączył doświadczenie swoich zespołów Air & Sea Logistics w Niemczech i Indiach, by przetransportować go od producenta w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech do Bangalore w południowych Indiach.

Niemiecki producent maszyn i urządzeń zlecił dostawcy usług logistycznych transport 60-tonowego autoklawu, gazoszczelnego zbiornika ciśnieniowego. Częścią zlecenia transportowego było również urządzenie obrotowe i kontenerowe krzesło pierścieniowe ważące kolejne pięć ton. Wymiary samego autoklawu były imponujące: długość ponad 15 metrów i średnica ponad 5 metrów. Miejsce przeznaczenia: firma z branży lotniczej i kosmicznej w Bangalore, milionowej metropolii ważnej dla indyjskiego przemysłu high-tech.

Po intensywnych przygotowaniach i zaplanowaniu całej operacji, autoklaw opuścił zakład w Coesfeld koło Münster w Niemczech i dotarł ciężarówką z płaską podłogą do pobliskiego Lüdinghausen. Tam, przy użyciu 450-tonowego dźwigu mobilnego, został załadowany na statek śródlądowy, który przetransportował kolosa rzeką do Antwerpii. Stamtąd kontener podróżował jako break bulk, czyli niekontenerowy transport ciężki, na kontenerowcu do Chennai, w Indiach, nad Zatoką Bengalską. Transport trwał 21 dni.Sukces w dostarczaniu takich przesyłek zależy od ścisłej koordynacji i współpracy wszystkich zaangażowanych w projekt stron – tak, aby wszystko szło płynnie. Dzięki naszemu podejściu skoncentrowanemu na kliencie, niestandardowym rozwiązaniom i globalnej sieci ekspertów logistycznych jesteśmy niezawodnym partnerem, jeśli chodzi o realizacje tak złożonych projektów transportowych powiedział Claus Freydag, Managing Director Air & Sea Logistics Germany w Dachser.

Skrupulatne planowanie transportu w Indiach

W Chennai kontrolę nad ładunkiem przejęły zespoły z Dachser India. Były odpowiedzialne za prawie 350-kilometrową podróż elementów instalacji z portu Chennai do siedziby klienta w Bangalore. Jeszcze przed przybyciem do portu należało odpowiednio się przygotować do transportu drogowego wielkoformatowych części przemysłowych.

Ekipy z indyjskiego zespołu zorganizowały wymagane od władz miasta zezwolenia na przemieszczanie się po drogach publicznych naczepy niskopodwoziowej. W pojeździe wymieniono wszystkie 28 opon, aby naczepa mogła przejechać pod przejazdem kolejowym. Przed samą fabryką trzeba było usunąć betonowe bloczki, aby pojazd mógł zawrócić. Na koniec wyrównano teren przed fabryką, aby umożliwić dostawę. Całą dwutygodniową podróż w Indiach nadzorował osobny pojazd eskortowy.

Dzięki skrupulatnemu planowaniu zespołów i ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych osób, po raz kolejny opanowaliśmy ten nie do końca codzienny transport zaznaczył Huned Gandhi, Managing Director Indian Subcontinent w Dachser.

Transport z Szanghaju do Gdańska

Dostawca usług logistycznych ma duże doświadczenie w realizacji projektów specjalnych także w Polsce.

Transporty ponadgabarytowe i specjalistyczne to jedne z najciekawszych zadań w naszej pracy. W zeszłym roku transportowaliśmy kompletną linię produkcyjną dla klienta z branży motoryzacyjnej z Szanghaju do Gdańska. Najpierw drogą morską z Szanghaju do portu w Gdańsku, gdzie została załadowana na specjalistyczne ciężarówki i przewieziona do miejsca docelowego. W projekt zaangażowane były trzy oddziały Dachser - z Chin, Niemiec i Polski. Cała operacja logistyczna, od przedstawienia oferty do dostarczenia ostatniego komponentu, trwała blisko sześć miesięcy. Tak złożone projekty wymagają dużo pracy, znajomości branży i zaangażowania, ale jednocześnie dają ogromną satysfakcję powiedział Marcin Mackiewicz, Sea Freight Manager Air & Sea Logistics Poland.
Źródło: DACHSER
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels