Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czas na ekologiczne ciężarówki
Utworzona: 2023-05-24

Obok kilkuset kurierskich samochodów elektrycznych z logo InPost, które jeżdżą po ulicach polskich miast, do portfolio firmy dołączyło teraz 15 nowych ciągników siodłowych z napędem LNG.

Nie od dziś wiadomo, że nasze usługi są proste, wygodne, a paczki przez nas dostarczane szybko docierają do klientów. Dlatego na bieżąco dbamy o niezawodność naszej infrastruktury. Co roku w naszej flocie aut pojawiają się nowe pojazdy – zarówno te zasilane silnikami elektrycznymi, czy jak tym w przypadku samochody frachtowe na gaz LNG. Główną zaletą ciągników LNG jest ich znacznie mniejszy wpływ na środowisko. To element realizacji Strategii Dekarbonizacji wpisującej się w strategię ESG Grupy InPost. Pojazdy InPost zasilane LNG w to także większy komfort dla naszych kierowców, bo auta zasilane ciekłym gazem ziemnym charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą silnika – co ma szczególne znaczenie przy długich trasach. Zachęcam do wypatrywania na polskich drogach naszych nowych pojazdów, dla których przygotowaliśmy specjalną identyfikację wizualną. Nawiązuje ona do ekologii i naszego EKO brandingu – widoczne na nich są zielone elementy oraz hasło „Jadę z dobrą energią” mówi Bogdan Hymka, kierownik logistyki centralnej InPost.
Flota nowych pojazdów, które trafiły do InPost, to auta marki Iveco z napędem na LNG (ciekły gaz ziemny). Jego znikomy wpływ na środowisko to czynnik, który w dobie kryzysu klimatycznego jest niezwykle ważny. Skroplony gaz ziemny wytwarza i przenosi do atmosfery o wiele mniej zanieczyszczeń niż węgiel, ropa oraz inne paliwa kopalne, przyczyniając się także do redukcji emisji CO2, w porównaniu do tradycyjnych paliw.

Źródło: InPost
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels