Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zostań mistrzem oszczędzania i zgarnij nagrody
Utworzona: 2023-04-11

Już 13 kwietnia br. w Kutnie rozpocznie się 11 edycja konkursu z jazdy racjonalnej Optifuel Challenge, organizowanego przez Renault Trucks w Polsce.

Zgodnie z zasadami konkursu uczestnicy będą mierzyć się z wynikiem Master Driverów Renault Trucks Polska. Rezultaty będą podawane w oparciu o narzędzie Optifuel Infomax. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe zużycie paliwa utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. ❗ Nowością w 11 edycji jest nowa zasada. W Konkursie Optifuel Challenge 2023 nie może wziąć udziału uczestnik, który chociaż raz zdobył tytuł Mistrza Polski Optifuel Challenge w jednej z 10-ciu poprzednich edycji.

Początek eliminacji

Eliminacje konkursu rozpoczną się 13 kwietnia i potrwają do 29 czerwca 2023. Przewidziano 10 lokalizacji. Na jesieni planowany jest finał, w czasie którego spośród 10 najlepszych w lokalnych eliminacjach zostanie wyłoniony Jedenasty Mistrz Jazdy Ekonomicznej Renault Trucks Polska. Zgodnie z regulaminem kierowcę zgłasza przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, na której potrzeby wykorzystuje pojazdy ciężarowe (firma transportowa albo produkcyjna). Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Plan eliminacji, kontakt do zapisów oraz regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ 📌


Konkurs Optifuel Challenge 2023 to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych.

Jakie nagrody przygotowano?

Kierowca, który wygra lokalne eliminacje oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca i zakwalifikowania się do ogólnopolskiego finału wygra elektryczną hulajnogę. A firma transportowa, którą reprezentuje otrzyma voucher ufundowany przez dany serwis do wykorzystania w nim na robociznę o wartości 3000 zł/netto. W Ogólnopolskim Finale kierowca, który wygra oprócz tytułu Mistrza Jazdy Ekonomicznej Optifuel Challenge 2023 wygra voucher o wartości 10 000 zł. A firma transportowa, którą reprezentuje otrzyma voucher do wykorzystania w całej sieci Renault Trucks Polska o wartości 40 000 zł.

Pojazdy konkursowe

Kierowcy biorący udział w konkursie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadząc zestawy Renault Trucks T 480 Turbo Compound. Pojazdy konkursowe mają na swoim pokładzie wszystkie najnowsze i najefektywniejsze systemy wspomagające jazdę racjonalną i bezpieczeństwo tj. Optivision, Optidriver i Optibrake. Oprócz systemów kierowcy będą mieli do dyspozycji najnowsze jednostki napędowe wyposażone w układ Turbo Compound, pozwalający na obniżenie zużycia paliwa a co za tym idzie również zmniejszenie emisji CO2 nawet o 10%. Dodatkowo jednostki te charakteryzują się wyższym momentem obrotowym (+300 Nm) w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji. Ciągniki są spięte z naczepami Wielton Curtain Master, z ogumieniem Michelin, o masie ładunku: około 20 ton (precyzyjnie taka sama dla wszystkich trzech zestawów). Ładunek umieszczony jest w środku na matach przeciwpoślizgowych i zabezpieczony atestowanymi pasami mocującymi oraz narożami chroniącymi przed przetarciem. Wszystkie pojazdy zostały przetestowane i skalibrowane pod kątem identycznych wskazań zużycia paliwa.

W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, dlatego tak ważne jest wykorzystanie wszelkich „opti technologii” tj. Optivision, Optidriver czy OpitBrake, dostępnych na pokładach pojazdów konkursowych. Tegoroczna edycja jest realizowana wraz z partnerami: Renault Trucks Financial Services, Wielton, Michelin Polska, Alcoa® Wheels.

Źródło: Renault Trucks Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels