Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Automatyczny pomiar ciśnienia – dla pojazdów wagi ciężkiej

Utworzona: 2023-04-04


Goodyear wprowadza na rynek system monitoringu DrivePoint Heavy Duty, który usprawnia serwisowanie opon w pojazdach obsługujących terminale przeładunkowe i wydłuża trwałość ogumienia, co potwierdził pilotaż w jednym z portów w Rotterdamie.

System Goodyear DrivePoint Heavy Duty złożony z trzech elementów – FleetHub, DriverHub i TechHub – dostarcza informacje optymalizujące pracę na trzech poziomach: operatorów maszyn, kierowców i techników. System jest oparty na przyjaznych dla użytkownika aplikacjach mobilnych i internetowych. Bazuje na technologii sprawdzonej już w przypadku pojazdów użytkowych, dostosowanej do potrzeb większych maszyn używanych do przeładunku kontenerów, takich jak wozy wysokiego składowania, wozy bramowe i pojazdy kierowane automatycznie (AGV). System wykorzystuje zasilane bateriami odbiorniki, które zbierają i analizują dane pochodzące z wbudowanych w opony czujników ciśnienia. Odbiorniki mogą być umieszczone w porcie lub na placu przeładunkowym.


Zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań z obsługą oprogramowania zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i w aplikacjach mobilnych, pozwoli skrócić czas potrzebny na kontrolę maszyn i konserwację opon, dzięki czemu operatorzy będą mogli skupić się na utrzymaniu pojazdów w ruchu
wyjaśnił Octavian Velcan, dyrektor zarządzający Goodyear ds. OTR & Aviation w regionie EMEA.
W skład systemu wchodzą trzy typy oprogramowania przeznaczone dla operatorów, kierowców i techników: FleetHub, DriverHub i TechHub. Wszystkie są zsynchronizowane z chmurą Goodyeara, dzięki czemu dane są gromadzone nawet poza zasięgiem sieci.

FleetHub to aplikacja internetowa i mobilna, która zapewnia personelowi operacyjnemu zdalny wgląd w stan opon danej maszyny. Wysyła alerty, gdy opona wymaga pilnej konserwacji, umożliwiając operatorom efektywne zarządzanie maszynami. DriverHub wykorzystuje te same strumienie danych co FleetHub, ale przekształca je w informacje istotne dla kierowcy. Aplikacja pomaga podejmować właściwe decyzje i ograniczyć liczbę zdarzeń związanych z oponami, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w porcie. Z kolei TechHub ułatwia technikom zarządzanie instalacją i/lub konserwacją systemu. Aplikacja prowadzi użytkownika przez procedurę instalacji i umożliwia szybkie wprowadzenie odpowiednich parametrów dla każdego typu sprzętu.


Goodyear DrivePoint Heavy Duty został pilotażowo przetestowany w porcie Hutchison Ports ECT Rotterdam (ECT), gdzie zainstalowano go w terminalach kontenerowych ECT Euromax i ECT Delta na pojazdach AGV. Testy próbne potwierdziły, że dzięki temu rozwiązaniu pojazdy mogą być sprawnie serwisowane, a trwałość opon ulega wydłużeniu. Rozwiązanie zostało bardzo dobrze ocenione pod kątem potrzeb operacji AGV, ponieważ nie było przestojów potrzebnych na kontrolę opon. Rozszerzone oprogramowanie może przynieść te same korzyści pojazdom obsługiwanym przez kierowcę.

Źródło: Goodyear
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels