Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Piraci drogowi pod kontrolą w tunelu

Utworzona: 2023-03-28


Rusza budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną w Świnoujściu, na odcinku drogi DK 93.

Cieszymy się, że już po raz kolejny będziemy instalować system Odcinkowego Pomiaru Prędkości, który będzie działał w tunelu. Pierwsze tego typu rozwiązanie oddaliśmy do użytku w tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, a następne w tunelu na Zakopiance. Tym razem mamy okazję przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tunelu pod Świną, co wpłynie bezpośrednio na sprawność transportu w Świnoujściu. Kolejki do przeprawy promowej odchodzą już do historii i miło nam, że możemy stać się częścią nowego etapu w historii miasta mówi wiceprezes firmy Sprint, Waldemar Matukiewicz.
Budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Urządzenia będą rejestrować wykroczenia związane z nadmierną prędkością, z uwzględnieniem progów przewidzianych dla różnych rodzajów pojazdów. Przykładowo, dla samochodów osobowych ograniczenie prędkości będzie wynosić 50 km/h w godz. 10:00 – 19:59, 60 km/h w godzinach 20:00 – 09:59, a dla pojazdów ciężarowych 40 km/h przez całą dobę. Urządzenia będą pracować 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Świnoujście położone jest na 44 wyspach, dwie największe zamieszkane to Uznam i Wolin. To jedyne takie miasto w Polsce. Jego specyfika powoduje, że jedyną formą komunikacji między wyspami oraz resztą kraju są przeprawy promowe. Nie trzeba tłumaczyć, że to znaczna uciążliwość zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Rozwiązaniem będzie oddanie do użytku tunelu pod Świną, który usprawni transport. Taki rodzaj drogi wymaga jednak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki chcemy zapewnić mieszkańcom i gościom odwiedzającym miasto. Instalacja OPP w tym miejscu będzie miała na to kluczowy wpływ mówi wiceprezydent Świnoujścia, Barbara Michalska.
Odcinkowy Pomiar Prędkości w tunelu pod Świną nie tylko będzie rejestrował przypadki naruszenia prędkości. Zgodnie z umową, system będzie także gromadził dane statystyczne, jak m.in. liczbę wszystkich przejeżdżających pojazdów, liczbę pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, liczbę wykonanych zdjęć, czy czas pracy urządzenia. Dane o wykroczeniach będą automatycznie szyfrowane i przesyłane do Centralnego Systemu Przetwarzania. Zgodnie z umową system powinien zostać uruchomiony do 26 tygodni od podpisania umowy.

Źródło: Sprint S.A.
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels